سایت اطلاع رسانی یونس اسدی

مشکل تامين اعتبار احداث سدهاي معيشتي برطرف شده است

 

نماينده مردم مشگين شهر در مجلس شوراي اسلامي :

 

مشکل تامين اعتبار احداث سدهاي معيشتي برطرف شده است
 
 

 

به گزارش خبرنگار ايرنا، يونس اسدي روز شنبه در جريان بازديد از دو روستاي محروم مشگين شهر افزود : اجراي اين طرح ها با استقبال وزارت جهاد کشاورزي رو به رو شده است.
وي از اجراي اين طرح ها به عنوان مهم ترين برنامه هاي مديريتي استان ها نام برد و گفت: بر اين اساس به روستاهاي کم آب توجه اي ويژه اي مي شود.
وي افزود: در هر جاي استانها که نياز به احداث سدهاي معيشتي باشد دولت به شرط توجيه فني و کارشناسي از آن حمايت و اعتبار اختصاص مي دهد.

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 20:36  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

تذكرات كتبي نمايندگان مجلس به مسئولان اجرايي كشور

 

امروز در صحن علني مجلس قرائت شد؛

 

تذكرات كتبي نمايندگان مجلس به مسئولان اجرايي كشور

 

 تذکر کتبی یونس اسدی به وزیر کشور و حهاد کشاورزی

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، تذكرات نمايندگان مجلس به مسئولان اجرايي كشور امروز يكشنبه در صحن علني مجلس قرائت شد كه مشروح اين تذكرات به شرح زير است:
محمدي نماينده مردم مريوان در تذكري به وزير راه خواستار تامين اعتبار لازم براي طرح آسفالت‌ريزي و بهسازي روستاهاي انجمنه سروآباد و مطالعه و احداث فرودگاه گردشگري مريوان و در تذكري به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خواستار برخورد قاطع با عوامل چاپ كتب قديمي مانند تاريخ غرومان و تاريخ‌الاطراد كه نسبت به مردم كرد مخصوصا مردم اورامان مريوان توهين‌هايي صورت گرفته شد.
حيدري نماينده مردم سقز از وزير راه لزوم تخصيص بودجه براي فرودگاه سقز خواستار شد و در تذكري به وزير بهداشت خواستار ضرورت تامين دستگاه سي‌تي‌اسكن براي بيمارستان بانه و در تذكري به وزير علوم خواستار تسريع در اجرا و احداث دانشكده كشاوزي سقز با توجه به مصوبه دور اول هيئت دولت و در تذكر ديگري به وزير كشور خواستار لزوم ارائه خدمات به ويژه گازرساني به مناطق حاشيه شهري و در تذكري خواستار دستور رئيس‌جمهور در خصوص تفكيك دانش‌آموزان نمونه دولتي به صورت كلاس‌هاي 20 نفره شد.
مرعشي نماينده مردم رودبار در تذكري به رئيس‌جمهور خواستار دستور در خصوص تسريع در احداث استاديوم ورزشي و سالن سرپوشيده رستم‌آباد شد.
ترابي نماينده مردم شهر كرد در تذكري از رئيس‌جمهور دستور احداث ورزشگاه 15 هزار نفره و سالن تيراندازي شهر كرد، دستور پيگيري علت اختلال امنيت رواني جامعه در خصوص واردات مواد غذايي و لزوم دقت وزارت بهداشت در بدو ورود مواد غذايي قبل از صدور مجوز گمرك را خواستار شد.
يحيي‌زاده نماينده مردم تفت در تذكري به رئيس‌جمهور خواستار دستور موافقت با استمحال وام‌هاي كشاورزان استان يزد به خصوص شهرستان تفت بانك كشاورزي شد و از وزير امور خارجه موضع‌گيري مناسب در برابر كشتار فجيع شيعيان توسط دولت يمن را خواستار شد.
محمدياري نماينده مردم تالش در تذكري به وزير علوم خواستار تسريع در تكميل ساختمان دانشگاه پيام نور رضوان‌شهر شد.
يوسف‌نژاد نماينده مردم ساري در تذكر به وزير جهاد كشاورزي اختصاص تسهيلات لازم براي مجتمع مورد بومي پنبه چوله و گاوداري 2 هزار راسي دو دانگه ساري و از وزير راه تامين اعتبار لازم براي روستاي سعيدآباد و چهاردانگه و از وزير نفت تامين سوخت زمستاني مناطق كوهستاني مازندران را خواستار شد.
جمشيدزهي نماينده مردم سراوان در تذكر به وزير نفت خواستار اعلام كاهش سهميه سوخت خودروهاي سنگين حوزه انتخابيه خود شد.
محمدي نماينده مردم اردبيل در تذكري به رئيس‌جمهور دستور انتصاب مدير كل تربيت‌بدني استان اردبيل و از وزير ارتباطات تامين خطوط ارتباطي مناطق محروم شهرستان‌هاي نير، نمين و بخش‌هاي گوارايي باشد و عنبران واز وزير جهاد كشاورزي رسيدگي به دلايل خود داري بيمارستان‌ها و مراكز درماني از پذيرش دفترچه‌هاي درماني و استاني اردبيل و از وزير كشور جلوگيري از انتصاب افرادكم تجربه غيربومي و ناكارآمد در مديريت استان اردبيل، نير ونمين خواستار شد.
گروسي نماينده مردم شهريار در تذكر به وزير كشور خواستار ارتقاي سطح نيروي انتظامي شهرستان قدس و ملارد به منطقه انتظامي به منظور افزايش نسبت به امنيت شهرستان‌ها و در تذكري به وزير نفت خواستار تسريع در احداث جايگاه‌هاي CNG شهرستان شهريار، قدس و ملارد شد.
اسدي نماينده مردم مشكين‌شهر در تذكري به وزير نفت توجه بيشتر به گازرساني به مناطق روستايي مشكين‌شهر و به وزراي كشور و جهاد كشاورزي تسريع در پرداخت خسارت وارده به باغداران و زارعان شهرستان مشكين شهر شد.
اكبريان نماينده مردم كرج در تذكري به وزير جهاد كشاورزي خواستار جلوگيري از واردات بي‌رويه محصولات كشاورزي شد.
ثروتي نماينده مردم بجنورد در تذكري كتبي به وزير جهاد كشاورزي تسريع در واگذاري زمين‌هاي مناسب كشت زيتون به سرمايه‌گذاران بومي و شركت‌هاي بومي و از وزير بازرگاني تسريع در حل مشكلات توسعه نمايشگاه بين‌المللي بجنورد و لزوم سرمايه‌گذاري و واگذاري به افراد با صلاحيت فني،‌مالي واز وزير علوم، اختصاص سه رشته جديد به مدرسه غيرانتفاعي اشراف كه دستور آن توسط مدير سابق داده شده است واز وزير راه تصريح در انتساب پيمانكار قطعه اول راه‌آهن مشهد - بجنورد گرگان و پيش بيني اعتبار براي سال 89 همچنين به وزير راه اصلاح رديف 64 جدول شماره 12 بودجه 88 در لايحه‌اي بودجه سال 89 طبق مصوبه دولت جهت مطالعه احداث بجنورد- اسفراين-جوين و به وزير تعاون تحرك‌بخشي به بخش تعاون استان خراسان شمالي و لزوم تشكيل تعاوني‌هاي فراگير طبق مصوبه سفر اول و دوم هيئت وزيران خواستار شد.
فلاحت‌پيشه نماينده مردم اسلام‌اباد غرب در تذكري به وزير بهداشت خواستار پيگيري عوامل كارشكن چند ساله در تحويل دستگاه سي‌تي‌اسكن به بيمارستان اسلام‌آباد غرب شد.
اميني نماينده مردم كرمانشاه بررسي علل عدم همكاري دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه را از وزير بهداشت خواستار شد.
مرادنيا نماينده مردم بيجار در تذكر به وزير راه و ترابري رسيدگي به علت عدم اجراي پروژه راه شهرستان بيجار و بي‌توجهي به مشكلات مردم شد.
طاهرخاني نماينده مردم تاكستان در تذكري به وزير راه لزوم اصلاح نقشه راه احداثي عبوري روستاي نيكويه تاكستان و از رئيس جمهور دستور تسريع تامين آب آشاميدني نيكويه تاكستان و دستور تامين آب آشاميدني خواستار شد.

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:10  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

اخبار کوتاه....

 

اخبار کوتاه از شهرستان مشکین شهر    

مشگين شهر ، اردبيل - بارش شديد باران و جاري شدن سيلاب روز پنج شنبه خسارت هاي زيادي در مشگين شهر برجاي گذاشت.

  • يك باغدار مشگين‌شهري با همت و تلاش خود توانست 80 تن انگور از سه هكتار تاكستان خود برداشت كند.
  • فيلم حجاب به كارگرداني عنايت‌الله قدسي و توسط انجمن سينماي جوان ايران در مشكين‌شهر ساخته مي‌شود.
    اين فيلم 90 دقيقه‌اي در قطع دي‌وي‌‌كم و با هدف ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و گراميداشت شهيد حجاب مروه‌الشربيني ساخته مي‌شود.
  • اجراي پروژه الماس ‌غرب مشكين‌شهر بعد از 18 ماه وقفه
    عمليات اجرايي الماس غرب مشكين‌شهر بعد از 18 ماه وقفه با حضور يونس اسدي نماينده مردم مشكين‌شهر آغاز شد.
    اين طرح در 4 هزار مترمربع مساحت شامل 196 واحد مسكوني و 171 واحد تجاري است كه در 26 ماه اجرا مي‌شود.
+ نوشته شده در  سه شنبه هفتم مهر ۱۳۸۸ساعت 13:51  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

تذكرات پي در پي نمايندگان در آغاز جلسه امروز

 

بعد از 2 هفته تعطيلي مجلس مطرح شد؛

تذكرات پي در پي نمايندگان در آغاز جلسه امروز

 

خبرگزاري فارس: نمايندگان مجلس بعد از 2 هفته تعطيلي تذكراتي تقنيني در خصوص مسائل مختلف را به صحن علني مجلس آوردند

 

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، يونس اسدي نماينده مشكين شهر در آغاز جلسه علني امروز يكشنبه مجلس در تذكري، آئين‌نامه‌اي اظهار داشت: در جلسات قبلي حدود 50 نفر از نمايندگان در خواست كردند كه در طرح ساماندهي نظام اداري دولت خارج از دستور كار بررسي شود.
وي افزود: اين طرح با توجه به اينكه در كميسيون تخصصي مربوطه بررسي و تصويب شده است و يك بار هم در دستور كار مجلس قرار گرفت ولي تا به حال در صحن بررسي نشده است.
نماينده مشكين‌شهر خاطر نشان كرد: اگر اين طرح ايراد ندارد در دستور كار قرار نمي‌گيرد.
اسدي ايراد اصل كار را تفكر فردي حاكم بر مجلس دانست و گفت: مجلس بايد به صورت هدفمند نسبت به مسائل جامع و اصلي كشور برنامه‌ريزي كند.
وي يادآور شد: با اين روند مجلس و تصويب قوانين متعدد، كيفيت كار فداي كميت مي‌شود.
ابوترابي فرد كه رياست‌ جلسه علني امروز را برعهده داشت خطاب به وي گفت: در چارچوب قوانين و ‌آئين‌نامه هر گونه پيشنهادي را براي ارتقاي مطلوب كار مجلس مي‌پذيريم و در مورد طرح مذكور هم پيگيري نهايي كنيم تا در دستور كار مجلس قرار گيرد.


لازم به ذکر است که در ادامه این جلسه یونس اسدی در تذکری کتبی به وزير نفت خواستار دليل بي‌توجهي به حل مشكلات مردم و عمليات شركت نفت شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 22:16  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

بي‌ثباتي در بازار سيب‌زميني ناشي از توليد فراوان آن است

 

معاون وزير جهاد كشاورزي در مشکین شهر:

بي‌ثباتي در بازار سيب‌زميني ناشي از توليد فراوان آن است

 
 


 
 
 

خبرگزاري فارس: معاون پارلماني وزير جهاد كشاورزي گفت بي‌ثباتي در قيمت محصول سيب‌زميني و بازاريابي اين محصول ناشي از توليد بيش از اندازه آن است.

 
 
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، پيمان فلسفي ظهر امروز در جلسه بررسي مشكلات آب و خاك مشكين‌شهر افزود: اگر مي‌خواهيم اين ناهماهنگي‌ها اصلاح شود بايد در توليد اين محصول و الگوي كشت آن اصلاح صورت گيرد و كارها به يك روند مناسب عرضه و توليد برسد.
وي با بيان اين كه امسال بيشتر محصولات توليدي علاوه بر مصرف كشوري صادر خواهد شود گفت:با قيمت‌گذاري تضميني دولت براي خريد اين محصول اميدواريم در فصل برداشت كه انبوهي از محصول وارد بازار مصرف مي‌شود با اخلال و فرصت‌طلبي برخي سودجويان مواجه نشويم.
فلسفي در ادامه بهينه مصرف كردن منابع آب و خاك را لازمه توليد در بخش كشاوري اعلام كرد و اظهار داشت: اين امر موجب مي‌شود مشكلات بازاريابي نيز براي محصولات كشاورزي تا حد زيادي برطرف شود.
معاون وزير جهاد كشاورزي افزود: وزارت جهاد كشاورزي امسال طرح تبديل اراضي ديم به آبي را با استفاده از شيوه‌هاي مدرن آبياري به قدرت دنبال مي‌كند كه اين امر در سطح استان‌ها به افزايش توليد منجر خواهد شد.
در اين مراسم نمانيده مردم مشكين‌شهر در مجلس اظهار داشت: شهرستان مشكين‌شهر با داشتن اراضي و باغات مثمر جايگاه خوبي در سطح استان اردبيل از نظر توليد محصولات باغي دارد.
يونس اسدي با تاكيد بر گسترش شهرك‌هاي گياهان دارويي گلخانه‌اي، شيلات و دامپروري و نيز توسعه صنايع تبديلي افزود: توسعه اين مراكز مي‌تواند نيازهاي اساسي ما را در حوزه كشاورزي و ايحاد فرصت‌هاي اشتغال برطرف كند.
عضو كميسيون جهاد كشاورزي مجلس با اشاره به خسارات ناشي از سرمازدگي در اوايل امسال براي باغداران و كشاورزان گفت: متاسفانه تا كنون اقدامي در راستاي رفع اين خسارات انجام نشده است.
وي خواستار افزايش سقف بيمه محصول سيب‌زميني از 20 تن به 25 تن و انگور از 12 تن به 36 تن شد.
اسدي ادامه داد: بر اساس مطالعات انجام شده اين شهرستان از توان منابع آبي خوبي برخوردار است به طوري كه احداث 40 سد در اين شهرستان پيش‌بيني شده است.
نماينده مردم مشكين‌شهر در مجلس با انتقاد از عملكرد ضعيف مسئولان استان در بي‌توجهي به اين حوزه گفت: تا كنون مطالعات دقيق و اقدام اساسي براي احداث اين سدها انجام نشده است.
وي در پايان خواستار توجه وزارت جهاد كشاورزي به تامين بخشي از خسارات باغداران شد.
+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم مهر ۱۳۸۸ساعت 2:49  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

نقاط حادثه‌خيز مشگين‌شهر اصلاح مي‌شود

 

با اختصاص 15 ميليارد ريال اعتبار؛

نقاط حادثه‌خيز مشگين‌شهر اصلاح مي‌شود

 


 

خبرگزاري فارس: نماينده مردم مشگين‌شهر در مجلس گفت: براي رفع نقاط حادثه‌خيز در محورهاي مواصلاتي مشگين‌شهر بيش از 15 ميليارد ريال اعتبار در نظر گرفته شده است.

 

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، يونس اسدي عصر امروز در بازديد از چند طرح راه‌سازي در مشگين‌شهر افزود: با اختصاص اين ميزان اعتبار پيش‌بيني مي‌شود اكثر نقاط حادثه‌خيز در اين شهرستان اصلاح شود تا زمينه‌هاي بروز حوادث و تصادفات رانندگي به كمترين ميزان تقليل يابد.
وي از مطالعه طرح بزرگراه شهيد بني‌هاشم در اين شهرستان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به حادثه‌خيز بودن مسير سه‌راهي صحرا تا مشگين‌شهر طرح مطالعاتي چهار بانده كردن اين مسير انجام شده كه اميدواريم در رديف بودجه سال آينده اعتبار لازم براي اين طرح پيش‌بيني شود.
اسدي تصريح كرد: سالانه در اين مسير صدها تصادف رانندگي به دليل كم عرض بودن مسير رخ مي‌دهد كه اميدواريم با تدابير مسئولان و با اجراي طرح بزرگراه شهيد بني‌هاشم اين امر به حداقل برسد.
وي خاطر نشان كرد: هزينه اجرايي اين طرح در اعتبارات سال آينده منظور خواهد شد تا در اين مسير با تسهيل در رفت و آمد شاهد سفرهاي ايمن و كم‌حاشيه باشيم.
نماينده مردم مشگين‌شهر در مجلس ادامه داد: همچنين براي سهولت رفت و آمد مردم به آب‌گرم قينرجه راه ارتباطي اين مسير نيز توسعه خواهد يافت تا مسافران و گردشگران بتوانند با كمترين دغدغه و حادثه‌اي در اين مسير رفت و آمد كنند.
وي با انتقاد از برخي بي‌توجهي مسئولان به راه‌هاي ارتباطي و امكانات و تجهيزات اين مسيرها گفت: انتظار داريم در حوزه استحفاظي مشگين‌شهر كه بيشترين طول راه‌هاي استان را دارد امكانات و تجهيزات به حدي زياد باشد كه در اين مسيرها كمتر شاهد بروز حوادث و سوانح رانندگي باشيم.
اسدي توجه به راه‌هاي اصلي و فرعي و نيز روستايي را يكي از دغدغه‌هاي نمايندگان مجلس از وزير راه و ترابري خواند و افزود: در استان اردبيل هم‌ اكنون برخي پروژه‌ها نظير راه اصلي و راه‌آهن با كمبود اعتبار مواجه است كه از وزير راه خواسته شده در آينده‌اي نزديك با حضور در استان از راه‌ها و پروژه‌هاي راه‌سازي بازديد كرده و كمبود اعتبارات را به نحوي برطرف كند.
نماينده مردم مشگين‌شهر همچنين از كندي اجراي راه‌آهن اردبيل به شدت انتقاد كرد و خواستار توجه مسئولان كشوري به ويژه وزير راه و ترابري به اختصاص اعتبار مناسب براي سرعت گرفتن اين پروژه شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم مهر ۱۳۸۸ساعت 0:55  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

حضوریک هیات بلندپایه بریاست معاون وزیر جهاد کشاورزی موجب تحرک جدی درپیشرفت این شهرستان

نماینده مردم شهرستان مشکین شهر:

حضوریک هیات بلندپایه بریاست معاون وزیر جهاد کشاورزی موجب تحرک جدی درپیشرفت این شهرستان می شود

 

 به گزارش خبرنگار سایت این هیات از مناطق متعدد شهرستان مشگین شهر بازدیدکرده و قابلیت آن رابرای تبدیل شدن به قطب کشاورزی به عنوان پایلوت تایید کردند.

  بدنبال ملاقات آقای اسدی با وزیر جهادکشاورزی هیات یادشده به شهرستان مشکین شهر اعزام شده است

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۸۸ساعت 17:37  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

اطلاعیه...

یونس اسدی نماینده مردم شهرستان مشکین شهر

 طی اطلاعیه ی به مناسبت روز قدس گفت:

مردم رشید ایران اسلامی

با حضورباشکوه درراهپیمایی روزجهانی قدس باردیگرضمن حمایت از مردم مظلوم فلسطین باصلابت تر از گذشته شکست مجدد دشمنان این مرزوبوم رانداسر می دهند

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۸۸ساعت 17:11  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

18 وزير پيشنهادي احمدي نژاد مجوز ورود به كابينه را دريافت كردند

 

با عدم راي اعتماد مجلس به 3 وزير پيشنهادي؛
 
18 وزير پيشنهادي احمدي نژاد مجوز ورود به كابينه را دريافت كردند
 
 
 
 

راي گيري از نمايندگان براي انتخاب وزراي پيشنهادي كابينه دولت دهم

 
 
 
خبرگزاري فارس: با عدم راي اعتماد مجلس به 3 وزير پيشنهادي، 18 وزير پيشنهادي احمدي نژاد مجوز ورود به كابينه دهم را دريافت كردند
 
 

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، پيش از ظهر امروز پنج شنبه و در پايان پنج روز رسيدگي فشرده به صلاحيت وزراي پيشنهادي و پس از سخنان موافقان و مخالفان وزراي پيشنهادي و دفاعيات وزيران، رئيس جمهور به سخنراني پرداخت.
وي در سخنان پاياني خود با تقدير از سخنان نمايندگان موافق و مخالف وزرا، موارد مطرح شده در جلسات رسيدگي به صلاحيت وزراي پيشنهادي را نكاتي قابل توجه براي موفقيت دولت آينده بيان كرد و از همه نمايندگان براي تعامل بيشتر با دولت دعوت كرد. همچنين با پيشنهاد محمود احمدي‌نژاد قرار شد تا نمايندگان، هر ماه با هيئت دولت جلسه داشته باشند.
سپس با خروج وزرا و مسئولان دولتي از صحن، با حضور 286 نفر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، در مورد صلاحيت وزراي پيشنهادي راي گيري به عمل آمد كه بر اساس آن با توجه به حد نصاب 143 نفري براي كسب حداقل راي اعتماد، وزراي پيشنهادي براي وزارتخانه‌هاي آموزش و پرورش، رفاه و نيرو نتوانستند از مجلس راي اعتماد كسب كنند.
ميزان راي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به وزراي پيشنهادي، بر اساس قرائت علي لاريجاني به اين شرح است:

- وزارت آموزش و پرورش: سوسن كشاورز از مجموع 286 راي با 49 موافق و 209 مخالف و 28 ممتنع

- وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات: رضا تقي‌پور از مجموع 286 راي با 197موافق و 62 مخالف و 27 ممتنع

- وزارت اطلاعات: حجت الاسلام حيدر مصلحي از مجموع 286 راي با 194 موافق و 67 مخالف و 25 ممتنع

- وزارت امور اقتصاد و دارايي: سيدشمس‌الدين حسيني از مجموع 286 راي با 224 موافق و 41 مخالف و 21 ممتنع

- وزارت امور خارجه: منوچهر متكي از مجموع 286 راي با 173 موافق و 79 مخالف و 34 ممتنع

- وزارت بازرگاني: مهدي غضنفري از مجموع 286 راي با 158 موافق و 91 مخالف و 37 ممتنع

- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي: مرضيه وحيد دستجردي از مجموع 286 راي با 175 موافق و 82 مخالف و 29 ممتنع

- وزارت تعاون: محمد عباسي از مجموع 286 راي با 163 موافق و 83 مخالف و 37 ممتنع

- وزارت جهاد كشاورزي: صادق خليليان از مجموع 286 راي با 200 موافق و 54 مخالف و 32 ممتنع

- وزارت دادگستري: سيدمرتضي بختياري از مجموع 286 راي با 225 موافق و 36 مخالف و 23 ممتنع

- وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح: سردار احمد وحيدي از مجموع 286 راي با 227 موافق و 54 مخالف و 5 ممتنع

- وزارت راه و ترابري: حميد بهبهاني از مجموع 286 راي با 167 موافق و 83 مخالف و 33 ممتنع

- وزارت رفاه و تامين اجتماعي: فاطمه آجرلو از مجموع 286 راي با 76 موافق و 181 مخالف و 29 ممتنع

- وزارت صنايع و معادن: علي‌اكبر محرابيان از مجموع 283 راي با 153 موافق و 103 مخالف و 27 ممتنع

- وزارت علوم، تحقيقات و فناوري: كامران دانشجو از مجموع 286 راي با 186 موافق و 75 مخالف و 25 ممتنع

- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي: سيدمحمد حسيني از مجموع 286 راي با 194 موافق و 61 مخالف و 31 ممتنع

- وزارت كار و امور اجتماعي: عبدالرضا شيخ‌الاسلامي از مجموع 286 راي با 193 موافق و 63 مخالف و 30 ممتنع

- وزارت كشور: مصطفي محمدنجار از مجموع 286 راي با 182 موافق و 75 مخالف و 25 ممتنع

- وزارت مسكن و شهرسازي: علي نيكزاد از مجموع 286 راي با 219 موافق و 40 مخالف و 27 ممتنع

- وزارت نفت: سيدمسعود ميركاظمي از مجموع 286 راي با 147 موافق و 117 مخالف و 19 ممتنع

- وزارت نيرو: محمد علي‌آبادي از مجموع 286 راي با 137 موافق و 117 مخالف و 32 ممتنع

 
+ نوشته شده در  پنجشنبه دوازدهم شهریور ۱۳۸۸ساعت 17:26  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

اسدي: از مردم حوزه انتخابيه ام، عذرخواهي مي کنم

جلسه چهارم راي اعتماد به کابينه پيشنهادي دولت دهم
 
 
اسدي: بی مهری و بی توجهی مسئولین در طول تاریخ باعث شده است که جوانان برومند مشکین را این گونه پناهده خطاب کنند.
 
 

 
نماينده مردم مشگين شهر گفت: يکي از نمايندگان که ديروز مردم حوزه انتخابيه مرا پناهنده خوانده بود، به جاي پرداختن به صلاحيت وزرا به مسائل منطقه اي توجه مي کند. من از مردم شهرستان مشکين شهر عذرخواهي مي کنم.
 
 
 به گزارش خبرگزاری های رسمی:در سومین روز بررسی صلاحیت وزرا یکی از نمایندگان گیلان به عنوان مخالف یکی از وزرای پیشنهادی به جای نقد برنامه و صلاحیت وزیر ، مسائل استانی و منطقه ای مطرح می کرد،که اسدی نماینده مشکین شهر با تذکر ماده ۱۹۰ آیین نامه داخلی به رئیس مجلس گفت که همکار محترم به جای گیلان نامه خواندن برابر آئین نامه صحبت نماید که در انتهای جلسه یکی دیگر از نمایندگان استان یاد شده طی تذکری اعلام کرد که نماینده مشکین شهر نمیتواند در مورد صحبت همکارمان آن را به گیلان نامه تعبیر کند.مگر کارخانه های چای گیلان پناهگاه مردم شما نیست و مردم حوزه ی شما به این کارخانه ها پناه می آورند که اسدی نماینده مشکین شهر در اعتراض به این تذکر بشدت بر آشفت و مدتی مجلس را مختل کرد و در اعتراض به اهانت این نماینده به مردم مشکین شهر و پناهده خواندن آنها از مردم حوزه انتخابیه خودش عذر خواهی کرد و گفت :من به هیچ وجه نمی توانم این اهانت را تحمل کنم و خطاب به مسئولین گفت در اثر بی توجهی به مردم این شهرستان جوانان برومند ما باید برای پیدا کردن کار باید به این قبیل استانها مهاجرت کنند و این گونه مورد اهانت قرار بگیرند.
لاریجانی ریاست مجلس نسبت به این تذکر کاملا سکوت کرد


+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم شهریور ۱۳۸۸ساعت 20:8  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

اسدي: موافقان و مخالفان درباره برنامه و صلاحيت وزرا سخن بگويند

 عکس  مربوط به جلسه روز دوم

در سومین روز بررسی  وزرای پیشنهادی

 

اسدي: موافقان و مخالفان درباره برنامه و صلاحيت وزرا سخن بگويند
 
 
 

 

خبرگزاري فارس: يونس اسدي نماينده مشكين‌شهر در تذكر آئين‌نامه‌اي گفت: در حال حاضر بدعت تازه‌اي ايجاد شده است، مخالفان به نقد و موافقان به تاييد وزراي پيشنهادي مي‌پردازند، انتظار داريم آنها درباره برنامه و صلاحيت‌ وزرا صحبت كنند.

 

 

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، يونس اسدي نماينده مردم مشكين‌شهر در مجلس شوراي اسلامي امروز سه‌شنبه در تذكري آئين‌نامه‌اي با استناد به مواد 3، 17 ، 74 و 160 قانون اساسي خطاب به لاريجاني اظهار داشت: در حال حاضر يك بدعت تازه‌اي از سوي موافقين ومخالفين وزراي پيشنهادي كابينه دهم ايجاد شده است اينكه مخالفين وزرا وقتي پشت تريبون حاضر مي‌شوند به نقد وزراي پيشنهادي و موافقين نيز به تاييد وزراي پيشنهادي مي‌پردازند.
وي با بيان اينكه همكاران تذكرات متعددي را در اين‌باره داده‌اند، تصريح كرد: براي اينكه انحراف بر صحبت‌ها نباشد ما نمايندگان سوگند خورده‌ايم كه امانتدار وديعه‌اي باشيم كه مردم به ما سپرده‌اند، ما انتظار داشتيم موافقان و مخالفان وزراي پيشنهادي مستقيما در خصوص برنامه و صلاحيت وزراي پيشنهادي صحبت كنند.
اين نماينده مجلس با اشاره به جزواتي كه روز گذشته در صحن مجلس توزيع شده بود، ابراز داشت در اين جزوات مروري بر عملكرد دولت نهم و چالش‌هاي پيش‌روي دولت دهم بوده و توضيحاتي در اين خصوص در جزوات مذكور ارائه شده است.
وي همچنين خواستار عدم توزيع اين جزوات شد.
لاريجاني در واكنش به تذكر اسدي گفت: اگر موافقين يا مخالفين ثبت‌نام كرده‌اند زماني كه پشت تريبون حاضر مي‌شوند به عنوان موافق يا مخالف وزير پيشنهادي صحبت مي‌كنند و بنده از شما مي‌خواهم كه وقت جلسه را با اين تذكرات نگيريد.

 
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم شهریور ۱۳۸۸ساعت 16:13  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

حاشيه‌هاي جلسه راي اعتماد/2

حاشيه‌هاي جلسه راي اعتماد/دومین روز 

 

 

وزير پيشنهادي ارتباطات نماينده مخالف نداشت
 
 
 

 
پاسخ‌هاي سوسن کشاورز، فريادهاي «دو - دو» نمايندگان را به‌همراه داشت.
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، وزير پيشنهادي آموزش و پرورش 22 دقيقه به تشريح برنامه‌اي خود پرداخت. هنگامي که وي به مشکلات اين وزارتخانه پرداخت، برخي از نمايندگان فرياد «دو-دو» به معناي مخالفت را سر دادند.

** در پايان سخنان وزير پيشنهادي آموزش و پرورش در تذکري آيين‌نامه‌اي دو نماينده مجلس معتقد بودند که خانم کشاورز به سوال‌هاي آنها پاسخ نداده است.
ابتدا يونس اسدي نماينده مشکين‌شهر از علي لاريجاني در خصوص سرنوشت سوال خود جويا شد.
وي گفت که ديروز سوالي را به لاريجاني در خصوص آموزش و پرورش ارايه داده است که رييس مجلس گفت: سوال شما ديروز به خانم کشاورز داده شد. اما اسدي همچنان به دنبال پاسخ سوال خود بود که رييس مجلس خطاب به وي گفت، لابد خانم کشاورز در صحبت‌هاي خود، جواب شما را داده‌اند.


** حسن ونايي نماينده ملاير در مجلس نيز در تذکري آيين‌نامه‌اي گفت: از نصيحت‌هاي اخلاق‌گرايانه خانم کشاورز تشکر مي‌کنيم، اما وي در سخنان خود به همه سوالات مخالفان چون عدم اجراي قانون مديريت خدمات کشوري، تشکيلات و ساختار و نحوه چينش نيروها در اين وزارتخانه پاسخ نداد. وي تاکيد کرد: نمايندگان بر چه اساسي بايد به اين وزير پيشنهادي راي بدهند؟

**پس از سخنان موافقان و مخالفان وزير پيشنهادي آموزش و پرورش نوبت به خانم کشاورز براي تشريح برنامه‌هاي خود براي اين وزارتخانه شد، وي ابتدا به اشتباه به طرف در خروجي مجلس رفت و بعد از يک طرف پله‌هاي جايگاه سخنراني بالا رفت و از طرف ديگر پايين آمد اما متوجه مکان سخنراني نشد. وي پس از ثانيه‌هايي بار ديگر از پله‌ها بالا رفت و سخنان خود را با تسلط خوبي آغاز کرد.

** ميهمان امروز مجلس شوراي اسلامي، کارکنان ادارات آموزش و پرورش شهرستان رودهن هستند.
همزماني سخنراني سوسن کشاورز وزير پيشنهادي آموزش و پرورش با حضور ميهماناني از اين وزارتخانه براي خبرنگاران بسيار جالب بود چرا که اين ميهمانان به دقت به سخنان وزير آينده خود گوش مي‌دادند.

** رضا تقي‌پور وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات هيچ مخالفي نداشت.
در هنگام آغاز بررسي صلاحيت و برنامه‌‌هاي وزير پيشنهادي ارتباطات، هيات رييسه مجلس اعلام کرد که هيچ سخنران مخالفي ثبت نام نکرده است.
لاريجاني نيز اعلام کرد: بنابراين سخنران موافق نيز نمي‌تواند صحبت کند و بنابراين از تقي‌پور خواست که با حضور در جايگاه سخنراني مجلس، به تشريح برنامه‌هاي خود براي اين وزارتخانه بپردازد.

** اين وزير پيشنهادي تنها از چند دقيقه از وقت 30 دقيقه‌اي خود استفاده کرد و بقيه وقت خود را به رييس‌جمهور اختصاص داد.

** فضاي مجلس شوراي اسلامي همچنان شلوغ است. رفت و آمدها و گفت و گوهاي طولاني مدت نمايندگان حضور در صندلي‌هاي جلو مسئولان دولتي موجب شد تا لاريجاني رييس مجلس امروز نيز بارها از نمايندگان بخواهد بر سر صندلي‌هاي خود بنشيند و به صحبت‌هاي سخنرانان گوش دهند. وي تصريح کرد: گاهي مسئولان دولتي حاضر در جلسه جا ندارند که بنشينند و به دنبال صندلي مي‌گردند.
 
+ نوشته شده در  دوشنبه نهم شهریور ۱۳۸۸ساعت 14:46  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

لاريجاني تذكر خباز و اسدي را وارد ندانست

 

در جلسه نوبت عصر مجلس؛

لاريجاني تذكر خباز و اسدي را وارد ندانست

 

 

 

 

 

خبرگزاري فارس: محمدرضا خباز نماينده كاشمر و يونس اسدي نماينده مشكين‌شهر با استناد به ماده 190 آئين‌نامه داخلي مجلس تذكراتي را مطرح كردند كه لاريجاني آنها را وارد ندانست.

 

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، يونس اسدي نماينده مردم مشكين‌شهر در جلسه علني نوبت عصر امروز يكشنبه مجلس در تذكر آيئن‌نامه‌اي با استناد به ماده 190آئين‌نامه مجلس اظهار داشت: بايد يك نفر موافق و يك نفر مخالف برنامه‌هاي دولت در صحن مجلس صحبت كنند كه امروز تعداد موافقان بيشتر از مخالفان بوده است در نتيجه اين مسئله مغاير با ماده 190 آئين‌نامه داخلي مجلس است.
وي با اشاره به تذكر ديگر خود ابراز داشت: در صحن مجلس بي‌نظمي وجود دارد كه اين مسئله از صبح تا كنون بارها و بارها تذكر داده شده است كه از عدم تدبير يكي از اعضاي هيئت رئيسه مجلس صورت مي‌گيرد و بر اين اساس قرعه‌كشي و نوبت‌دهي به مخالفان و موافقان برنامه‌هاي دولت را به موقع انجام ندادند كه اگر اين قرعه‌كشي به موقع انجام مي‌شد، بي‌نظمي‌ها اتفاق نمي‌افتاد.
لاريجاني در پاسخ به تذكر يونس اسدي گفت: طبق ماده 190 آئين‌نامه داخلي اظهارات شما درست است اما علت تعداد بيشتر موافقان از مخالفان به اين دليل بوده كه رئيس‌جمهور وقت خود را به اين افراد داده است تا از برنامه دولت دهم دفاع كند و ربطي به آئين‌نامه ندارد در نتيجه تذكر شما را وارد نمي‌داند.
در ادامه محمدرضا خباز نماينده مردم كاشمر و مخبر كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با استناد به ماده 190 آئين‌نامه داخلي مجلس در تذكري آئين‌نامه‌اي اظهار داشت: در ماده 190 آئين‌نامه آمده است كه رئيس‌جمهور يا افرادي كه رئيس‌جمهور تعيين خواهد نمود مي‌تواند صحبت كنند‌،‌اگر حرف " واو " بين اين دو كلمه آورده ميشد، رئيس‌جمهور مي‌توانست وقت خود را براي صحبت كردن به ديگران بدهد اما از آنجايي كه حرف "واو " بين دو اين دو كلمه نيامده است وقتي را كه رئيس‌جمهور به ديگران دادند عملا خودشان را از اين وقت محروم كردند.
لاريجاني در ادامه گفت:‌آقاي خباز خودتان اين حرف را قبول داريد كه خباز گفت بله، هم بنده و هم ديگران حرف بنده را قبول دارند كه اين صحبت خباز با دو،‌دو نمايندگان مواجه شد.
لاريجاني همچنين در پاسخ به خباز گفت:‌بين دو كلمه رئيس‌جمهور و افراد چه "واو " باشد چه "يا " ،‌همان معنا از اين جمله برداشت مي‌شود اينكه خود رئيس‌جمهور يا افرادي كه رئيس‌جمهور تعيين كند مي‌تواند صحبت نمايند،بنابراين تذكر شما وارد نيست.

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم شهریور ۱۳۸۸ساعت 17:17  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

نوبت دوم جلسه راي اعتماد به وزرا آغاز شد

 

پس از 2 ساعت تنفس؛

نوبت دوم جلسه راي اعتماد به وزرا آغاز شد
 
 


 
 
 
 

خبرگزاري فارس: نوبت دوم روز اول جلسه راي اعتماد به وزرا و رسيدگي به برنامه هاي دولت دهم اغاز شد.

 
به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس، نوبت دوم از جلسه اول راي اعتماد به وزراي پيشنهادي دولت دقايقي پيش با حضور نمايندگان و وزراي پيشنهادي آغاز شد.
قرار است در اين جلسه 2 موافق و يك مخالف در خصوص برنامه كلي دولت دهم صحبت مي‌كنند.
در نوبت اول از جلسه اول رسيدگي به برنامه‌هاي دولت علي مطهري نماينده تهران، احمدي توكلي نماينده تهران، باهنر نماينده تهران، يوسف نژاد نماينده ساري در مجلس به عنوان مخالف و بابااحمدي نماينده لردگان، حيدري نماينده سقز و بانه، اسلامي نماينده ساوه و گروسي نماينده شهرياربعنوان موافق صحبت كردند.
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم شهریور ۱۳۸۸ساعت 11:59  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

حاشيه‌‌هاي مراسم راي اعتماد مجلس به كابينه دولت در نوبت صبح :

 

 

حاشيه‌‌هاي مراسم راي اعتماد مجلس به كابينه دولت  در نوبت صبح :

 


 

 

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، جلسه راي اعتماد به وزراي پيشنهادي رئيس جمهور كه امروز صبح برگزار شد داراي حاشيه هايي بود.
* نوبت صبح جلسه علني امروز يكشنبه مجلس راس ساعت 8 و 20 دقيقه آغاز شد.
* مصلحي، دانشجو و كشاورز وزراي پيشنهادي اطلاعات، علوم، تحقيقات و فناوري و آموزش و پرورش و برخي وزراي پيشنهادي ديگر از همان دقايق ابتدايي قبل از حضور رئيس جمهور در جلسه علني حضور داشتند.
* جايگاه هيئت رئيسه با گل و بندهايي با نوشته‌هاي بحث و بررسي خط مشي اصول كلي برنامه دولت آذين شده بود.
* حضور خبرنگاران، عكاسان و فيلم‌برداران داخلي و خارجي از دقايقي قبل از شروع جلسه علني در مجلس قابل توجه بود و شور و نشاط خاصي به جلسه امروز داده بود.
*‌برخلاف اينكه در مراسم تحليف رئيس جمهور خبرنگاران و عكاسان با سهولت به پارلمان راه يافتند اما در اين مراسم ازدحام خبرنگاران، عكاسان و فيلم‌برداران مقابل درب شمالي مجلس موجب نارضايتي آنان شده بود.
* امكان دسترسي خبرنگاران و عكاسان به اينترنت در محلي مشخص از سوي اداره اخبار و برنامه‌هاي گروهي مجلس كه قرار است دائما در مجلس باشد، موجب شد تا نمايندگان رسانه‌هاي داخلي و خارجي به راحتي اخبار و گزارشات خود را مخابره كنند.
* علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در آغاز جلسه علني امروز در نطق خود از نمايندگان مجلس خواست تا در بررسي صلاحيت وزرا، بحث و تبادل نظرها به شكل واكاوي برادرانه باشد. وي ادامه داد: اميدواريم بررسي‌ها عميق و دوستانه باشد و ميهمانان عزيز نيز با متانت و بردباري به همه مطالب توجه كنند.
* بعد از سخنان لاريجاني قنبري و كواكبيان نمايندگان ايلام و سمنان و عضو فراكسيون اقليت مجلس در تذكراتي پي در پي نسبت به عدم ارائه برنامه دولت در مجلس انتقاد كردند.
* رئيس جمهور ساعت 8 و 40 دقيقه براي دفاع از كابينه خود همراه با ابوترابي و باهنر نواب رئيس مجلس و برخي از وزراي احتمالي وارد مجلس شد و حدود 1ساعت و 9 دقيقه به سخنراني پرداخت و گفت:‌ دولت از آن مردم است،‌بايد همه كمك كنيم تا غل و زنجيرهاي بي‌حاصل از دست و پاي ملت بخصوص جوانان باز شود.
* وي افزود: دولت با كمك مجلس، با توجه به قوانين وضع شده از سوي نمايندگان و قوانين هدفمند كردن يارانه‌ها و طرح تحول اقتصادي برنامه‌هاي خود را اجرا خواهد كرد.
* احمدي‌نژاد حضور زنان در كابينه‌اش را موجب افزايش اعتماد به نفش زنان و ارتقاي جايگاه آنان دانست و يادآور شد: كابينه دهم منسجم و مشخص است.
* رئيس جمهور تصريح كرد: كابينه دهم مانند يك تيم است و هر كس در حوزه خودش نقشي را ايفا مي‌كند لذا تغيير در كابينه آرايش اين تيم را برهم مي‌زند.
* در حين صحبت‌هاي احمدي‌نژاد نمايندگان از فراكسيون‌هاي مختلف دور هم حلقه‌اي زده و مشغول رايزني با هم بودند.
* همچنين مراسم قرعه‌كشي براي موافقان و مخالفان برنامه‌هاي دولت و رايزني نمايندگان براي گرفتن وقت از هم حين سخنراني احمدي‌نژاد نظم جلسه علني را بر هم زده بود.
* بي‌نظمي جلسه علني هنگام سخنراني رئيس جمهور باعث شد تا لاريجاني با كسب اجازه از وي خطاب به نمايندگان گفت:‌ دوستان در صندلي‌هاي خود مستقر شوند.
* علي رغم تذكر لاريجاني مبني بر نشستن نمايندگان در صندلي هاي خود حلقه‌ها و لابي هاي نمايندگان از گروه‌ها و فراكسيون‌هاي مختلف در طول جلسه صبح امروز به چشم مي‌خورد.
* بعد از سخنان احمدي‌نژاد و انجام قرعه كشي موافقان و مخالفان برنامه دولت، عبدالله نصيري قيداري نماينده زنجان و طارم، يوسف‌نژاد نماينده ساري، باهنر، علي مطهري و احمد توكلي نمايندگان تهران به عنوان مخالفان اين برنامه و حسين گروسي نماينده شهريار، علي كريمي فيروزجاني نماينده بابل، حسين اسلامي نماينده ساوه، كاظم دلخوش نماينده صومعه‌سرا، بابا احمدي منتخب مياندوره‌اي مجلس و نورالله حيدري نماينده اردل و فارسان به عنوان موافقان برنامه دولت سخنراني كردند.
* هنگامي كه اسم باهنر به عنوان مخالف برنامه‌هاي دولت از تريبون مجلس اعلام شد باعث تعجب نمايندان و خبرنگاران شد چرا كه وي از مدافعان احمدي‌نژاد در ابتداي دولت نهم بود و تا به حال از تريبون مجلس در مخالفت با دولت و برنامه‌ها آن صحبت نكرده بود.
* در طول سخنان باهنر سكوت مطلقي بر مجلس حاكم شده بود به طوري كه همه نمايندگان كاملا به صحبت‌هاي وي گوش مي‌دادند.
* نايب رئيس دوم مجلس فرصت صحبت كردن در جايگاه يك مخالف براي خود را مغتنم شمرد و به نقد از دولت نهم پرداخت در اين ميان حمايت‌هاي مكرر لاريجاني مبني بر اينكه سخنان باهنر خارج از موضوع بررسي نيست، باعث ادامه انتقادات وي از دولت نهم شد.
* دستغيب، هدايت‌خواه، قوامي و شهرزاد نمايندگان شيراز، بويراحمد اسفراين و اصفهان در حين سخنراني باهنر در مخالفت با برنامه دولت دهم پي درپي تذكراتي را دادند كه همگي آنها با حمايت لاريجاني از باهنر مواجه مي‌شد.
* لاريجاني در طول جلسه مدام به نمايندگان تذكر مي‌داد كه در صندلي‌هاي خود بنشينند. وي افزود: آقايان بدجوري از صندلي‌هاي خود خارج شده‌اند.
* عدد نمايندگاني كه در هر جلسه علني كنار مانتيور مجلس مشخص بود امروز به چشم نمي‌خورد.
* خوش و بش‌هاي حسينيان از شاخص‌ترين حاميان دولت با داريوش قنبري سخنگوي فراكسيون اقليت و نيز كاتوزيان با شيخ قدرت عليخاني در نوع خود جالب توجه بود.
* استفاده لاريجاني از كاپشن منتسب به احمدي‌نژاد جالب توجه بود تا جايي كه برخي خبرنگاران زمزمه مي‌كردند كه كاپشن لاريجاني هم احمدي‌نژاد شد.
* جلسه علني نوبت اول بررسي برنامه دولت و وزرا راس ساعت 12 به پايان رسيد و اين درحالي بود كه هنوز صحبت‌هاي موافقان و مخالفان برنامه دولت به اتمام نرسيده بود.

+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم شهریور ۱۳۸۸ساعت 11:56  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

گفتگو با اعضاي كميسيونها در مورد راي اعتماد به وزراي پيشنهادي رئيس جمهور؛

 

گفتگو با اعضاي كميسيونها در مورد راي اعتماد به وزراي پيشنهادي رئيس جمهور؛

۵۰ درصد وزراي پيشنهادي،راي اعتماد مجلس را كسب خواهند كرد/ كميسيون كشاورزي به 70 درصد از وزرا راي اعتماد مي‌دهد/اعضاي کميسيون بهداشت و درمان به دستجردي رأي اعتماد دادند / متکي رأي اعتماد کميسيون امنيت ملي و خارجي را بدست آورد

 

 

 عضو فراكسيون اقليت در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: 50 درصد وزراي پيشنهادي دولت راي اعتماد مجلس را كسب خواهند كرد اما يك چهارم آنها راي ناپلئوني دارند و بايد در آخرين روزهاي مجلس تمام تلاش خود براي افزايش آرايشان مبذول دارند.

محمدرضا خباز نماينده كاشمر افزود:‌يك چهارم وزراي پيشنهادي نيز قطعا رد صلاحيت مي‌شوند و دولت بايد به دنبال گزينه هاي جديدي براي معرفي به مجلس باشد.

وي تاكيد كرد: وزراي پيشنهادي بايد تمام تلاش خود را براي از ميان بردن شبهات و ابهامات نمايندگان براي كسب راي اعتماد بالاتر به كار گيرند.

وي تصريح كرد: كميسيون اقتصاد، فراكسيون اقليت و مجمع نمايندگان خراساني وزراي پيشنهادي را بررسي كرد و نتيجه نهایي را به اعضاء اعلام مي‌كند.

*كميسيون كشاورزي به 70 درصد از وزراي پيشنهادي رئيس جمهور راي اعتماد مي‌دهد

عضو كميسيون كشاورزي و منابع طبيعي گفت: اكثر وزراي پيشنهادي در كميسيون كشاورزي حضور پيدا كرده اند و نمايندگان با طرح سوال برنامه ها و اهداف وزرا را مورد بررسي قرار داده اند كه پيش بيني مي‌شود 70 درصد از وزراي پيشنهادي راي اعتماد را كسب خواهند كرد.

يونس اسدي نماينده مردم مشكين شهر در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: اكثر وزراي پيشنهادي رئيس جمهور در كميسيون حضور پيدا كرده اند و نمايندگان اهداف و برنامه وزرا را با طرح سوال مورد ارزيابي قرار داده‌اند.

وي تصريح كرد: معتقدم 70 درصد از وزراي پيشنهادي رئيس جمهور موفق به كسب راي اعتماد شدند كه هر چند در بين آنها بعضي ها ممكن است راي بالايي را كسب نكنند.

*كميسيون صنايع در خصوص راي اعتماد وزرا هنوز به جمع بندي نرسيده است

عضو كميسيون صنايع و معادن گفت: اكثر وزراي پيشنهادي رئيس جمهور در كميسيون صنايع حاضر شدند و به سوالات نمايندگان پاسخ دادند ولي تا به امروز كميسيون صنايع به اين جمع بندي نرسيده كه چند درصد از وزرا موفق به كسب راي اعتماد مي‌شوند.

عزت الله اكبري تالارپشتي نماينده مردم مازندران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: اكثر وزراي پيشنهادي رئيس جمهور در كميسيون صنايع حاضر شدند و نمايندگان طي سوالي برنامه‌ها و اهداف وزرا را مورد ارزيابي و بررسي قرار دادند.

وي تصريح كرد: كميسيون صنايع هنوز در خصوص اين موضوع كه چند درصد از وزرا موفق به كسب راي اعتماد مي‌شوند به جمع بندي نرسيده است.

*دستجردي مديري توانمند و کار آمد است 

عضو کميسيون بهداشت مجلس شوراي اسلامي گفت:نظر کميسيون متبوعش در باره وزير پيشنهادي بهداشت مثبت است.

عليرضا مرندي در گفت گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران مرضيه وحيد دستجردي را از مديراني با تجربه و توانمند در حوزه بهداشت دانست و تأکيد کرد :وي مي تواند تعامل مثبتي را با بدنه وزارتخانه برقرار کند و تصور نمي‌کنم حضور وي بعنوان نماينده زن در اين وزارتخانه خللي را در بدنه مديريت ايجاد کند ضمن آنکه اولين معاون وزير زن در دوره مسئوليت بنده در وزارت بهداشت صورت گرفته از اين رو زن بودن را نبايد يک ملاک منفي براي وزير پيشنهادي ارزيابي کرد .

وي همچنين اعلام کرد: نظر کميسيون بهداشت مجلس در باره مرضيه وحيد دستجردي مثبت  است .

*برنامه دستجردي نقاط قوت بسياري داشت

همچنین یکی دیگر از اعضای كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي گفت: در جلسه كميسون بهداشت و درمان با وزير پيشنهادي بهداشت برنامه‌هاي وي مورد تاييد واقع شده چرا كه نقاط قوت بسياري در آن لحاظ شده بود.

سيد امير حسين قاضي زاده هاشمي در گفگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: با نگاهي به چشم انداز بيست ساله و برطرف ساختن مطالبات ويژه قطعا كار مديران ما سخت‌تر خواهد شد لذا بررسي وزرا در راي اعتماد به آنها بسيار حائز اهميت است.

وي با اشاره به ديدار كميسيون بهداشت و درمان با وزير پيشنهادي بهداشت تصريح كرد: وزارت بهداشت و درمان وظايف متنوعي از حوزه فرهنگي گرفته تا حوزه آموزش و پژوهش دارد لذا برنامه هاي دستجردي  در اين حوزه ها ارزيابي شد.

عضو كميسيون بهداشت و درمان خاطر نشان كرد: برنامه‌هاي وزير پيشنهادي بهداشت و درمان نقاط قوت بسياري داشت لذا در بعضي از بخش ها مي توان اصلاحاتي انجام داد و به اولويت‌ها توجه خاصي نمود.

قاضي زاده با تاكيد بر اين كه در 4 سال آينده مي‌بايست در محتواي آ‌موزش پزشكي و روش آموزش دانشجويان تغييراتي صورت گيرد اذعان داشت: در 4 سال آينده در برخي رشته‌ها كه رشته‌هاي پايه هستند مثل بهداشت و مسائل زيست محيطي مي‌بايست سرمايه گذاري جديدي ايجاد شود.

وي همچنين با تاكيد بر در نظر گرفتن برنامه عملياتي وزراي پيشنهادي در دادن راي اعتماد گفت: برنامه عملياتي هر وزير مي بايست در راستاي سياستگذاري هاي كلان نظام باشد چرا كه بررسي وزرا از سوي نمايندگان بر اساس صلاحيت هاي علمي و اجرايي لازم هر وزير در محقق كردن سياستهاي نظام پيشنهادي محقق مي‌شود.

وي با بيان اين مطلب كه فني ترين راي اعتماد و نظر به وزير پيشنهادي بهداشت را كميسيون بهداشت و درمان مجلس خواهد داد متذكر شد:‌از آنجايي كه تمام اعضاي كميسيون تجربه عميقي در وزرات بهداشت و درمان و شناخت دقيقي در حوزه سلامت دارند قطعا فني‌ترين بررسي راي اعتماد را اين كميسيون خواهد داد چرا كه تمام اعضاي فني و متخصص مي‌باشند.

 *متکي رأي اعتماد کميسيون امنيت ملي و خارجي را بدست آورد

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي گفت:شايسته است نمايندگان در رأي اعتماد به وزرایي که برنامه جامع و روشني ارائه دادند و توانستند نمايندگان را قانع کنند سخت گيري نکنند .

حسن كامران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به اثرات حضور وزرا و ارائه برنامه به كميسيون افزود:حضور وزراء در كميسيون از جمله متكي و نجار وزراي امور خارجه و كشور و ارائه برنامه مي تواند تاثير مثبتي در راي اعتماد مجلس داشته باشد، هرچند ارائه اين برنامه در يك جلسه كافي نمي باشد و بايد جلسات بيشتري به آن اختصاص داد؛ چون بعضا مطالب به صورت كلي بيان مي شود كه ممكن است ابهاماتي را براي نمايندگان در بر داشته باشد.

وي همچنين با نكوهش كردن قضاوت زود هنگام برخي از نمايندگان قبل از آمدن وزرا، تصريح كرد: برخي از نمايندگان قبل از اينكه وزراي پيشنهادي در كميسيون حاضر شوند، درباره راي اعتماد و يا عدم اعتماد آن تصميم مي گيرند كه اين امر منصفانه نيست؛ چرا كه با آمدن وزرا و ارائه توضيحات نظر نمايندگان به گونه ديگري مطرح مي شود.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با اشاره به شرايط كسب راي اعتماد وزرا اظهار كرد: علاوه بر سوابق علمي وزرا، سوابقي همچون كاري و مبارزاتي و سوابق جبهه براي ما حائز اهميت است و حتي گاهي پيش آمده كه وزير با ارائه توضيحات جامع، بهانه را از دست نمايندگان مي گيرد تا بتواند راي اعتماد بگيرد، اما آنچه كه مهم است، ارائه برنامه جامع و اجراي آن برنامه است.

وي با اشاره به حضور متكي در كميسيون امنيت ملي و كسب راي اعتماد وي از اعضاء، اذعان داشت: وزرايي نظير متكي كه قبلا وزير امور خارجه بوده، توضيحات وي درباره خليج فارس و درياي خزر و استراتژي خاص خود كه براي كميسيون امري عادي محسوب مي شود، اما نجار، وزير كشور به دليل متفاوت بودن نوع سوابق كاري وي قطعا صحبت هاي جديدي براي ما خواهد داشت كه بايد بيشتر بررسي شود، اما متكي توانست نظر اعضاي كميسيون را به خود متقاعد كند.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با تاكيد بر اين كه نبايد در راي اعتماد وزرا از هرسو سخت گيري كرد، گفت: اگر برنامه و سوابق وزرا به صورت كامل و شفاف به كميسيون ها صورت گرفته وظيفه نمايندگان است كه براي راي اعتماد وزرا سخت گيري كنند.

*وزير اقتصاد و بازرگاني با ارائه برنامه جامع و شفاف، مي تواند نظر كميسيون را جلب كند

عضو كميسيون اقتصادي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: به دليل حساسيت روي وزراي بازرگاني و اقتصاد، كميسيون اقتصادي نياز به جلسات بيشتري با اين وزرا دارد؛لذا نظر نهايي در خصوص وزراي پيشنهادي ظرف سه روز آينده اعلام خواهد شد.

مطورزاده در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اينكه ارائه برنامه از سوي وزرا نقش موثري در كسب راي اعتماد دارد افزود: بدون شك تدوين يك برنامه اجرايي با هدف گذاري مشخص و التزام به آن مي تواند نقش مهمي در تصميم گيري نمايندگان داشته باشد.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آيا برنامه وزير پيشنهادي اقتصاد و بازرگاني توانسته نظر اعضاي كميسيون را جلب كند، اظهار كرد: يك سري نقطه نظراتي درباره وزير اقتصاد و بازرگاني وجود دارد كه در حال توضيح است كه بايد يك سري از ابهاماتي كه در ذهن نمايندگان وجود دارد، روشن شود تا سپس نظر نهايي را اعلام كنيم.

وي خاطرنشان كرد: در طول يك جلسه نمي توان نظر نهايي را داد؛ لذا احتمالا يك جلسه ديگر براي بازكردن برنامه هاي وزرا از جمله بحث بازرگاني كه در اقتصاد كشور نقش بسيار حياتي و مهمي دارد، لازم است.

عضو كميسيون اقتصادي ادامه داد: بخش بازرگاني به عنوان يك موتور محركه، اقتصاد كشورها را در بخش هاي مختلف متحول مي كند؛ از اين رو حساسيت روي وزير بازرگاني بسيار بالاست و بايد بيشتر بررسي شود.

وي در خصوص احتمال راي آوري وزير پيشنهادي اقتصاد، تاكيد كرد: اگر وزير پيشنهادي اقتصادي بتواند برنامه هايش را طبق آن چيزي كه كميسيون مي خواهد ارائه كنند و به صورت جامع آن را تشريح كند، مي تواند راي اعتماد از مجلس بگيرد و البته نتايج آن تا آخر هفته مشخص مي شود

+ نوشته شده در  شنبه هفتم شهریور ۱۳۸۸ساعت 15:8  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با حیات:وزیران ناکارآمد جایی در دولت نداشته باشند

عضو کمیسیون کشاورزی در گفتگو با حیات:
وزیران ناکارآمد جایی در دولت نداشته باشند

 

 

 

نماینده مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه برخی از وزرای دولت نهم در طول مدیریت 4 ساله خود ثابت کرده اند که توان لازم را ندارند، گفت: برخی از وزرای دولت نهم کارآمد بوده و توانمندی شان ثابت شده است اما برخی از وزرای این دولت نیز نه تنها ناکارآمد، بلکه ضعیف بوده اند به همین دلیل نباید جایی در دولت دهم داشته باشند.
یونس اسدی - عضو کمیسیون کشاورزی مجلس هشتم - در گفتگو با خبرنگار پارلمانی حیات، با یادآوری بسیاری از مشکلات کشور در حال حاضر، گفت: مشکل بیکاری روزبه روز حادتر می شود، گرانی و تورم به ویژه در آستانه تحویل و تحول دولت کمرشکن شده و نارضایتی مردم را بیش از پیش بالا برده است، سیاست خارجی نیز با مشکلات عدیده ای روبه رو است و به طور کلی شرایط کشور نیاز به عزم ملی برحل مشکلات دارد، به همین دلیل نیاز به مدیرانی کارآمد به شدت احساس می شود.
وی با تاکید براینکه برخی وزرای دولت نهم در طول دوران مدیریتشان که در مواردی 4 ساله ادامه داشته، ناکارآمد بوده اند، گفت: این وزرا در طول دوره مدیریتشان بارها مورد بازخواست مجلس و اذهان عمومی قرار گرفته اند و در این شرایط حساس، حفظ این مدیران ناکارآمد به صلاح کشور نیست.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس هشتم، شایستگی، توان، تجربه و دلسوزی به نظام را از جمله شرایط انتخاب وزرا دانست و گفت: تصدی پست وزارت، یک فرصت برای خدمت به مردم است و قرار نیست افرادی ناکارآمد را به کار گیریم تا فرصت سوزی کنند و کشور را به مرز بحران ببرند.
وی با تاکید براینکه برای مجلس فرقی ندارد وزیر معرفی شده متعلق به چه جناح و گروهی باشد، گفت: مجلس هشتم به توانمندی رای می دهد و کاری به مرزبندی های سیاسی ندارد.
اسدی بر تعامل مجلس و دولت تاکید کرد و گفت: زمینه ساز توسعه، تعامل و همدلی است و هرگز نفاق و دو دسته¬گی به صلاح نبوده است اما نباید در بحث تعامل به حدی پیش برویم که بی تفاوتی معنا شود و افراد ناکارآمد پای به عرصه مدیریت بگذارند.
نماینده مشکین شهر در مجلس هشتم، معرفی اعضای دولت نهم به عنوان کابینه دهم را به صلاح ندانست و گفت: دولت دهم باید با تغییرات اساسی تشکیل شود، زیرا رضایت کافی از عملکرد دولت نهم نبوده است.
وی با تاکید براینکه دولت نهم در موارد متعددی، دولت بی توجه به قانون بوده است، گفت: برنامه های توسعه، چراغ راه مدیریت اجرایی کشور است اما بسیاری از دولتمردان دوره نهم نه تنها به این چراغ راهنما بی¬توجه بوده اند، بلکه در مواردی به بی راهه رفته اند.
نماینده مشکین شهر با تاکید براینکه در حوزه انتخابیه اش عملکرد دولت ضعیف بوده است، گفت: به نظر من در سطح کشور نیز عملکرد ایده آلی نبوده است هرچند اقدامات موثری صورت گرفته است.

+ نوشته شده در  شنبه هفتم شهریور ۱۳۸۸ساعت 15:1  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

جهاد دنشگاهی در بحث تولید علم در کشور تاثیر گذار بوده است

نماينده مشكين‌شهر در مجلس:
جهاددانشگاهي در بحث توليد علم و انجام پژوهش در کشور تاثيرگذار بوده است
 

نماينده مردم مشكين‌شهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: جهاد دانشگاهي از جمله نهادهايي است که توانسته نيازهاي علمي و پژوهشي کشور را پاسخ دهد.

 

 

يونس اسدي در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، گفت: جهاددانشگاهي در تمام صحنه‌ها که بعد از انقلاب نيز بوده حضور داشته و اين نهاد انقلابي که مولود انقلاب هست توانسته نياز پژوهشي و علمي کشور را به نحو مطلوب پوشش دهد.

وي تصريح کرد: در اوايل انقلاب که دانشگاه‌ها به خوبي در کشور شکل نگرفته بودند جهاددانشگاهي حضور خود را به عنوان يک نهاد انقلابي به نحو مطلوب نشان داد و هم اکنون نيز به نحو شايسته جايگاه خود را حفظ کرده و ارتقاء داده است.

وي با بيان اين‌که جهاد دانشگاهي در بحث توليد علم و انجام پژوهش توانسته در کشور اثرگذار باشد، اظهار كرد: اگر مطالعه ميداني از عملکرد جهاد دانشگاهي انجام شود، رضايت بخش بودن آن به خوبي مشخص خواهد شد.

اسدي تأکيد کرد: جهاد دانشگاهي با توجه به اين‌که توانسته در تحقيقات بنيادي موفق شود، بايد در تحقيقات اجتماعي نيز بصورت گسترده وارد شده و براي بسياري از معضلات کشور راهکار پيدا کند و همچنين دولت و مجلس را در همه زمينه‌ها ياري کند، چراکه بنيه جهاد دانشگاهي بسيار قوي بوده و انتظار مي‌رود براي حل مشکلات کشور وارد عمل گردد.

نماينده مشكين شهر افزود: مشکل بيکاري از جمله مشکلات گريبانگير کشور است، هرچند که جهاد در اين زمينه نيز وارد شده است، اما مي‌تواند وسيع‌تر از اين هم وارد شده و اقدام کند

+ نوشته شده در  شنبه هفتم شهریور ۱۳۸۸ساعت 14:16  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

بازدید یونس اسدی از مسابقات فوتسال جام رمضان و دفتر هئیت فوتبال این شهرستان

پنجشنبه پنجم شهریور 1388

گزارش تصویری

بازدید یونس اسدی از مسابقات فوتسال جام رمضان و دفتر هئیت فوتبال این شهرستان

یونس اسدی نماینده مشکین شهر شب گذشته از شرایط برگزاری  مسابقات فوتسال جام رمضان در سالن۲هزار نفری این شهرستان  بازدید کرد . بونس اسدی در طول برگزاری مسابقات دیشب  به میان تماشگران رفته و با استقبال گرم آنها مواجه شد.وی در آخر نیز از دفتر هئیت فوتبال این شهرستان بازدید کرد.

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  جمعه ششم شهریور ۱۳۸۸ساعت 17:43  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

حضور بختياري، علي‌آبادي، تقي پور، نجار و دستجردي در كميسيون كشاورزي

 

یونس اسدي در گفتگو با فارس خبر داد:

حضور بختياري، علي‌آبادي، تقي پور، نجار و دستجردي در كميسيون كشاورزي

 

خبرگزاري فارس:

عضو كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي از حضور بختياري وزير پيشنهادي دادگستري، علي‌‌آبادي وزير پيشنهادي نيرو، دستجردي وزير پيشنهادي بهداشت و درمان، تقي پور وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات و نجار وزير پيشنهادي كشور در كميسيون كشاورزي خبر داد.

 

يونس اسدي نماينده مردم مشكين شهر و عضو كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي از حضور بختياري وزير پيشنهادي دادگستري، علي‌‌آبادي وزير پيشنهادي نيرو، دستجردي وزير پيشنهادي بهداشت و درمان، تقي پور وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات و نجار وزير پيشنهادي كشور در كميسيون كشاورزي خبر داده و گفت: وزراي پيشنهادي با اعلام برنامه‌ها و نظرات خود پاسخگوي سئوالات اعضاي كميسيون نيز در مسائل گوناگون بودند.
وي در خصوص فضاي راي اعتماد به وزراي پيشنهادي تصريح كرد: فضاي مناسبي براي بختياري، علي‌آبادي، تقي پور و نجار مهيا شده اما براي دادن راي اعتماد به "خانم دستجردي " بايد فرصت بيشتري به اين امر اختصاص داد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم شهریور ۱۳۸۸ساعت 0:18  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

به منظور ايجاد فرصت شغلي جديد؛ فوريت طرح سرمايه گذاري - توسعه اشتغال و بخش خصوصي تصويب شد

 

 

به منظور ايجاد فرصت شغلي جديد؛

فوريت طرح سرمايه گذاري - توسعه اشتغال و بخش خصوصي تصويب شد

 

 

 

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به منظور ايجاد فرصت شغلي جديد و تثبيت اشتغال موجود با فوريت بررسي طرح سرمايه گذاري ـ توسعه اشتغال و بخش خصوصي موافقت کردند

 

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا، نمايندگان در ادامه جلسه علني امروز يکشنبه مجلس به بررسي يک فوريت طرح سرمايه گذاري توسعه اشتغال و بخش خصوصي پرداخته و با 120 راي موافق، 45 راي مخالف و 14 راي ممتنع از مجموع 229 نماينده حاضر با فوري بررسي شدن طرح مذکور موافقت کردند.
اين طرح که مشتمل بر 28 ماده و به امضا 37 نفر نماينده رسيده است در صورت تصويب نهايي اين طرح دولت موظف مي شود ظرف مدت 6 ماه بعد از لازم الاجرا شدن اين قانون طرح جامعه اشتغال کشور را با رعايت اصول 43 و 44 قانون اساسي تدوين نمايد که طي آن سالانه حداقل يک ميليون شغل پايدار ايجاد گردد.
همچنين در صورت تصويب نهايي بازنشستگان کارکنان کشوري و لشکري از 30 سال به 22 سال تقليل مي يابد. مدت اجراي اين ماده 5 سال به صورت آزمايشي است.
در صورت تصويب نهايي اين طرح از تاريخ لازم الاجرا شدن اين قانون هرگونه استخدامي اعم از پيماني، قراردادي و انجام کار معين در دستگاه هاي اجرايي و شرکت هاي دولتي و موسسات عمومي و شهرداري ها ممنوع مي شود.
طراحان طرح مذکور در ضرورت يک فوريت اين طرح اعلام کردند که امروزه معضل بيکاري يک دغدغه جدي و اساسي براي مسئولان کشورمان به شمار مي رود و فراتر از آن معضل بيکاري به عنوان يک تهديد فرا روي جوانان ما قرار دارد و در صورتي که بدين روال ادامه يابد بحران بزرگي را دامن مي زند که به يقين غيرقابل کنترل مي شود.
اين نمايندگان افزودند: بنابراين هر گامي که در جهت کاهش اثرات اين بحران و کاهش نرخ بيکاري برداشته شود کمک موثري خواهد بود در جهت ثبات و امنيت در کشور و نيز کمک موثري خواهد بود به تحقق يکي از اهداف اصلي توسعه و رونق کسب و کار و تقويت انگيزه ها و اميدواري به آينده و پايداري شور و نشاط در بين جوانان و مردم سرزمين اسلاميان ايران، بدين منظور اين طرح به جهت ايجاد فرصت هاي شغلي جديد و تثبيت اشتغال موجود براي طي مراحل قانوني با قيد يک فوريت تقديم مجلس مي شود.
گفتني است بسياري از نمايندگان از جمله مير تاج الديني عضو هيات رييسه مجلس موادي از اين طرح را مخالف برنامه دانستند و گفتند که اين طرح بار مالي زيادي براي دولت در بر دارد.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 20:4  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

نماينده مشكين شهر در تذكري؛طرح ساماندهي نظام اداري دولت براي بررسي در دستور كار مجلس قرار گيرد

 

به نقل از روزنامه آفتاب یزد

نماينده مشكين شهر در تذكري؛طرح ساماندهي نظام اداري دولت براي بررسي در دستور كار مجلس قرار گيرد

 

م

 

 

نماينده مشكين شهر در مجلس در تذكر آيين نامه اي خواستار در دستور قرار گرفتن طرح ساماندهي نظام اداري دولت شد. به گزارش ايسنا، يونس اسدي در تذكري آيين نامه اي خطاب به رئيس مجلس گفت: در هفته گذشته حدود 55 نفر از نمايندگان طي نامه اي از هيئت رئيسه خواستند كه طرح ساماندهي نظام اداري دولت در دستور كار مجلس قرار گيرد كه متاسفانه اين هفته در دستور نيامده است. بنابر اين گزارش، سيدمحمدحسن ابوترابي فرد كه رياست جلسه علني را بر عهده داشت، گفت: تذكر شما وارد است و بايد مجلس براي اين موضوع راي گيري كند.

 

یرای مشاهده روزنامه روی عکس  کلیک کنید


+ نوشته شده در  دوشنبه دوم شهریور ۱۳۸۸ساعت 17:32  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

حاشيه‌هاي امروز راهروي مجلس؛

 

حاشيه‌هاي امروز راهروي مجلس؛

تردد ويژه وزراي پيشنهادي دولت در كريدور پارلمان

 

 

 

خبرگزاري فارس: كريدور مجلس شوراي اسلامي امروز محل رفت‌و آمد و تكاپوي شماري از وزراي پيشنهادي دولت بود كه براي رايزني با نمايندگان مردم به خانه ملت آمده بودند.

 

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس، جلسه علني امروز يكشنبه مجلس پس از يك هفته تعطيلي كه به منظور سركشي نمايندگان از حوزه‌هاي انتخابيه خود انجام شد، حواشي جالبي را به همراه داشت.

* در آغاز به كار جلسه علني امروز مجلس حضور و رفت و آمدهاي آجرلو نماينده مردم كرج كه از سوي رئيس جمهور به عنوان وزير پيشنهادي رفاه در دولت دهم معرفي شده است، در ميان خبرنگاران جالب توجه بود.

* نوباوه نماينده مردم تهران كه مدير مسئولي روزنامه جديدالانتشار عصر ايرانيان را نيز به عهده دارد در جمع خبرنگاران پارلماني به توزيع روزنامه خود مي‌پرداخت.

* خبرنگار يكي از روزنامه‌ها كه از نظر صف‌بندي سياسي به رئيس مجلس نزديك است با ارائه فرمي به نمايندگان مجلس از آنان نسبت به 21 وزير پيشنهادي رئيس جمهور نظرسنجي مي‌كرد.

* "روزنامه اعتماد ملي كه از يكم بهمن 1384 پا به عرصه مطبوعات گذاشت، با وجود اينكه عنوان ارگان حزب اعتماد ملي را داشت، اما در طول مدت انتشار نشان داد كه يك روزنامه حرفه‌اي و پايبند آرمان‌هاي حضرت امام و متعهد به قانون اساسي و عامل به قانون مطبوعات بوده است " آن‌چه خوانديد بخشي از متن نامه‌اي خطاب به رئيس جديد دستگاه قضاء بود كه توسط خبرنگار اين جريده به برخي از نمايندگان ارائه مي‌شد تا آنان با امضاي آن نسبت به رفع توقيف روزنامه اعتماد ملي اقدام كنند. در اين بين شمار قابل توجهي از نمايندگان ترجيح مي‌دادند تا از امضاي اين نامه دوري گزينند.

*فضاي پارلمان امروز به محل رايزني وزراي پيشنهادي دولت براي كابينه دهم تبديل شده بود؛ البته تكاپوي معاونان و مديران كل پارلماني جالب بود.

* در ميان رايزني‌هاي امروز تلاش مديركل پارلماني وزارت كشور براي ديدار نمايندگان با نجار وزير پيشنهادي كشور در پاويون دولت بيش از پيش چشم‌نوازي مي‌كرد.

* دو نماينده ادوار مجلس كه زن و شوهر هستند امروز با حضور در راهروهاي پارلمان به رايزني براي جلب اعتماد نمايندگان به وزير پيشنهادي راه و ترابري مي‌پرداختند.

* كامران دانشجو وزير پيشنهادي علوم كه در ميان وزراي پيشنهادي دولت از سوابق علمي متعددي برخوردار است به تنهايي با حضور در كريدور پارلمان به ارائه سوابق علمي و اجرائي خود به نمايندگان مي‌پرداخت.

* سيد محمد حسيني وزير پيشنهادي فرهنگ و ارشاد اسلامي كه سابقه نمايندگي در دور پنجم مجلس شوراي اسلامي را در كارنامه دارد ديگر مرد كابينه احتمالي دولت دهم بود كه در جمع خبرنگاران پارلماني اعلام كرد كه سه شنبه برنامه پيشنهادي خود را براي مهم ترين دستگاه متولي فرهنگ كشور به كميسيون فرهنگي ارئه مي‌كند.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم شهریور ۱۳۸۸ساعت 22:24  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

رئيس‌جمهور روز گذشته وزراي كابينه را به مجلس معرفي كرد؛

ایران و جهان

 

رئيس‌جمهور روز گذشته وزراي كابينه را به مجلس معرفي كرد؛

ليست كامل وزراي پيشنهادي احمدي‌نژاد به مجلس

ليست وزراي دولت

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور ساعات پاياني روز گذشته طي نامه‌اي ليست كامل وزراي پيشنهادي خود را به مجلس شوراي اسلامي معرفي كرد.

 

به گزارش خبرگزاري فارس، ليست كامل وزراي پيشنهادي دولت دهم به همراه چكيده‌اي از سوابق وزراي پيشنهادي كه از سوي خبرگزاري فارس به آن اضافه شده، بدين شرح است:

* وزارت علوم تحقيقات و فناوري: كامران دانشجو
(دانشجو كه داراي دكتراي مكانيك با گرايش هوافضا است، پيش از اين در دولت نهم قائم مقام و معاون سياسي وزارت كشور، رئيس ستاد انتخابات كشور و استاندار تهران بوده است)

* وزارت كشور: مصطفي محمدنجار
(محمدنجار كه داراي مدرك مهندسي مكانيك در رشته طراحي جامدات و فوق ليسانس در رشته مديريت اجرايي با گرايش مديريت استراتژيك است، پيش از آنكه در دولت نهم به عنوان وزير دفاع منصوب شود، فعاليتهاي متعدد مديريتي در سپاه پاسداران و وزارت دفاع داشته است)

* وزارت امور خارجه: منوچهر متكي
(متكي كه داراي كارشناسي علوم اجتماعي از دانشگاه بنگلور هندوستان و كارشناسي ارشد روابط بين الملل دانشگاه تهران است، در دولت نهم نيز وزير خارجه بوده و پيش از آن نمايندگي دوره‌هاي اول و هفتم مجلس شوراي اسلامي و سفير ايران در آنكارا و توكيو بوده است)

* وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي: سيدمحمد حسيني
(حسيني كه داراي دكتراي فقه و مباني حقوق اسلامي از دانشگاه تهران است، در دولت نهم معاون پارلماني و قائم مقام وزارت علوم بوده و پس از عليرضا علي‌احمدي رياست دانشگاه پيام نور را نيز بر عهده داشته و پيش از آن نيز نمايندگي مجلس پنجم و مدير عاملي انتشارات سروش و معاونت سازمان صدا و سيما در زمان رياست لاريجاني را در كارنامه خود دارد)

* وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات: رضا تقي‌پور (تقي‌پور كه در دولت نهم معاون وزير ارتباطات و رئيس سازمان فضايي كشور بوده است. مديريت عامل صنايع مخابرات ايران و مديريت كلان پروژه ماهواره‌هاي كوچك، از جمله سوابق مديريتي رضا تقي پور در سال هاي اخير است)

* وزارت كار و امور اجتماعي: عبدالرضا شيخ‌الاسلامي
(شيخ‌الاسلامي كه داراي دكتراي مهندسي عمران است، ابتدا در دولت نهم به استانداري استان هرمزگان منصوب شد اما در پي وزير شدن الهام، رئيس‌دفتر رئيس‌جمهور و با حفظ سمت به رياست گروه مشاوران جوان رئيس‌جمهور منصوب شد و چندي پيش نيز به عنوان دستيار ويژه رئيس‌جمهور در سازماندهي نيروي انساني منصوب شده است)

* وزارت آموزش و پرورش: سوسن كشاورز
(خانم كشاورز كه داراي دكتراي فلسفه تعليم و تربيت است، از سومين سال دولت نهم تاكنون معاون وزير آموزش و پرورش و رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي بوده است)

* وزارت نفت: سيدمسعود ميركاظمي
(ميركاظمي كه داراي دكتراي مهندسي صنايع از دانشگاه تربيت مدرس است، در دولت نهم وزير بازرگاني بود و پيش از آن نيز رئيس دانشگاه شاهد و رئيس مركز مطالعات بنيادي سپاه از جمله سوابق وي است)

* وزارت نيرو: محمد علي‌آبادي
(علي‌آبادي كه داراي مهندسي عمران است، معاون عمراني شهردار سابق تهران بود و در دولت نهم نيز معاونت رئيس‌جمهور و رياست سازمان تربيت بدني را بر عهده داشت)

* وزارت بازرگاني: مهدي غضنفري
(وي در دولت نهم معاون وزير بازرگاني در توسعه روابط اقتصادي و رئيس كل سازمان توسعه تجارت ايران بوده است)

* وزارت مسكن و شهرسازي: علي نيكزاد
(نيكزاد كه داراي كارشناسي ارشد عمران است در دولت نهم معاون عمراني وزير كشور، رئيس سازمان شهرداري‌ها و استاندار اردبيل بود و پيش از آن نيز در دولت هشتم معاونت عمراني استانداري لرستان را بر عهده داشت)

* وزارت راه و ترابري: حميد بهبهاني
(بهبهاني كه داراي دكتراي تخصصي عمران با گرايش حمل و نقل و ترافيك از دانشگاه كينزول فلوريدا است، در دولت نهم پس از رحمتي به عنوان وزير راه منصوب شد و پيش از آن نيز به عنوان معاون برنامه‌ريزي و اقتصاد حمل و نقل در همين وزارتخانه مشغول بكار بوده است)

* وزارت جهاد كشاورزي: صادق خليليان
(صادق خليليان داراي دانشنامه دكتراي اقتصاد طبيعي دانشگاه تربيت مدرس است. سابقه تدريس دو دهه اقتصاد كلان و اقتصاد سنجي و همچنين معاون امور اقتصادي و برنامه‌ريزي وزارت جهاد و كشاورزي را در كارنامه خود دارد.)

* وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح: احمد وحيدي
(وحيدي كه در دولت نهم جانشين وزير دفاع بوده و با حكمي از سوي رئيس جمهور به عنوان نماينده نيروهاي مسلح در تدوين برنامه پنجم منصوب شده بود، در دوران وزارت دفاعي شمخاني معاونت طرح و برنامه اين وزارتخانه را بر عهده داشت.
رياست كميسيون سياسي، دفاعي و امنيتي مجمع تشخيص و مسئوليت معاونت طرح و برنامه وزارت دفاع نيز از ديگر مسئوليت‌هاي وي به شمار مي‌رود)

* وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشكي: مرضيه وحيد دستجردي
(وحيددستجردي كه داراي درجه تخصصي در رشته زنان از دانشگاه علوم پزشكي تهران است، سوابق متعدد پزشكي را در كارنامه خود دارد و در دوره‌هاي چهارم و پنجم نيز نماينده مجلس شوراي اسلامي بوده است.)


* وزارت رفاه و تامين اجتماعي: فاطمه آجرلو
(آجرلو كه داراي كارشناسي ارشد روانشناسي شخصيت و دانشجوي دكتراي روانشناسي تعليم و تربيت است، در مجلس هفتم و هشتم نماينده كرج ،اشتهارد و آسارا بوده است.)


* وزارت اطلاعات: حيدر مصلحي
(مصلحي ضمن تحصيلات حوزوي، تحصيلات خود را در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد با گرايش الهيات و معارف اسلامي در موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) پشت سر گذاشته است. وي كه نمايندگي ولي فقيه در نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و نيروي مقاومت بسيج را در كارنامه خود دارد، در دولت نهم ابتدا مشاور رئيس‌جمهور بود و اكنون نيز مشاور و نماينده رئيس جمهور در دانشگاه مذاهب اسلامي است و نمايندگي ولي‌فقيه و سرپرستي سازمان اوقاف و امور خيريه را بر عهده دارد.)

* وزارت صنايع و معادن: علي‌اكبر محرابيان
(محرابيان كه داراي مدرك مهندسي عمران از دانشگاه علم و صنعت است، در دولت نهم وزير صنايع بود و پيش از آن مديرعامل شركت‌هاي شهروند و رفاه، نماينده رئيس جمهور در ستاد تبصره 13، رئيس سازمان عمران و مشاور محمود احمدي نژاد نيز بوده است.)


* وزارت امور اقتصاد و دارايي: سيدشمس‌الدين حسيني
(حسيني كه داراي دكتراي اقتصاد است، در دولت نهم وزير اقتصاد بود و پيش از آن نيز مدير كلي دفتر بين‌الملل و روابط عمومي وزارت نيرو و مديركل دفتر مطالعات اقتصادي وزارت بازرگاني را در كارنامه خود دارد.)

*وزارت تعاون: محمد عباسي
(عباسي كه داراي مدرك دكتراي مديريت، در دولت نهم نيز وزير تعاون بود و پيش از آن نمايندگي مردم گرگان در مجلس هفتم را بر عهده داشت.)

* وزارت دادگستري: سيدمرتضي بختياري
(وي پيش از اين استاندار اصفهان، مدير كل دادگستري استان خراسان رضوي، معاون قوه قضائيه و رئيس سازمان زندانهاي كشور و مدير كل دادگستري استان فارس بوده است و داراي مدرك حوزوي است.)

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:5  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

حاجي بابايي در گفتگو با فارس:مجلس از هشتم شهريور بررسي كابينه پيشنهادي را آغاز مي‌كند

اخبار مجلس

حاجي بابايي در گفتگو با فارس:

مجلس از هشتم شهريور بررسي كابينه پيشنهادي را آغاز مي‌كند

 

 

 

به گزارش خبرنگار سایت به نقل ازخبرگزاري فارس: عضو هيئت رئيسه مجلس گفت: نمايندگان مجلس از روز يكشنبه، هشتم شهريور ماه با صرف 36 و نيم ساعت كاري، كابينه پيشنهادي رئيس جمهور را بررسي خواهند كرد.

 

حميدرضا حاجي‌بابايي نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌ و گو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس با اشاره به آئين نامه داخلي مجلس، اظهار داشت: بررسي كابينه و دادن راي اعتماد يا عدم اعتماد به وزراي پيشنهادي از ساعت هشت صبح روز يكشنبه، هشتم شهريورماه در دستور كار مجلس قرار مي‌گيرد.
وي افزود: مجلس روزي 8 ساعت در 2 شيفت كاري كابينه را بررسي مي‌كند و نطق ميان دستور نمايندگان كه طبق معمول بيان مي‌شد در طول هفته بررسي كابينه مطرح نمي‌شود.
نماينده همدان در مجلس با بيان اينكه از هشتم شهريورماه مجلس روز‌هاي يكشنبه، 2شنبه، سه‌شنبه و چهار شنبه جلسه علني دارد، تصريح كرد: ابتدا رئيس جمهور ظرف 2 ساعت و نيم برنامه‌ها و ديدگاه‌هاي خود را ارائه مي‌كند و سپس پنج نماينده مخالف و پنج نماينده موافق هر كدام به مدت 15 دقيقه نظرات خود را بيان خواهند كرد.
حاجي بابايي اضافه كرد: 21 وزير نيز هر كدام به مدت نيم ساعت برنامه‌هاي خود را تشريح مي‌كنند و طبق آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي 2 نماينده به عنوان مخالف و 2 نماينده به عنوان موافق و هر كدام به مدت 15 دقيقه مي‌توانند صحبت كنند.
وي با بيان اينكه مجموع اين زمان 36 ساعت و نيم مي‌شود، تصريح كرد: اگر هر شيفت كاري 4 ساعت و هر روز هم 2 شيفت كار كنيم تا ظهر روز چهار شنبه كار بررسي كابينه به طول خواهد كشيد.
عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي افزود: وزراي پيشنهادي بر اساس حروف الفباي وزارتخانه‌، به ترتيب در صحن علني مجلس صحبت خواهند كرد.
حاجي‌بابايي خاطرنشان كرد: روز چهارشنبه پس از پايان سخنان وزراء و سخنان موافق و مخالف براي همه وزراء، 21 گلدان با نام همه وزرا در صحن مجلس قرار داده و راي گيري به عمل خواهد آمد

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 21:7  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

ميزان کشندگي آنفلوانزاي خوکي حتي از نوع فصلي معمولي آن پايين تر است

ایران و جهان

ميزان کشندگي آنفلوانزاي خوکي حتي از نوع فصلي معمولي آن پايين تر است

 

 

55 درصد مبتلایان را افرادي تشکيل مي دهند که به شکل مستقيم از سفر حج بازگشته اند .

 

اردبيل - رييس مرکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي ايران گفت : ميزان کشندگي ناشي از ابتلاي انسان به آنفلوانزاي نوع A يا خوکي حتي از نوع فصلي و معمولي آن که حدود يک و نيم درصد تلفات دارد پايين تر است .
به گزارش خبرنگار ايرنا دکتر غلامرضا معصومي روز سه شنبه در همايش مديران بحران در شهر سرعين از توابع اردبيل افزود : آنفلوانزاي خوکي در شرايط کنوني 57 صدم درصد تلفات دارد ولي از قدرت سرايت کنندگي بسيار بالايي برخوردار مي باشد .
وي اظهار داشت : براساس تازه ترين آمار ثبت شده تاکنون 196 نفر در ايران به اين بيماري ويروسي مبتلا شده اند که بيش از 55 درصد از آن ها را افرادي تشکيل مي دهند که به شکل مستقيم از سفر حج بازگشته اند .
او با اعلام اينکه خوشبختانه اين نوع آنفلوانزا تاکنون در ايران تلفاتي نداشته است افزود : بسياري از بيماران مبتلا به اين بيماري با استراحت در منزل و مايع درماني مداوا شده اند .
او گفت : ويروس آنفلوانزاي خوکي بسيار ضعيف است و قرار نيست که در صورت همه گيري آن همه به بيمارستان بروند و از دارو استفاده کنند و با رعايت نکات پيشگيري مانند شست و شوي مرتب دست ها ، رعايت فاصله بيش از يک متر در تماس با افراد و بهداشت فردي مي توان از ابتلا به آن در امان ماند .
به گفته ي او ماسک هاي معمولي موجود در داروخانه ها به هيچ وجه براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري توصيه
نمي شوند چرا که به لحاظ رطوبت ناشي از بخار دهان خود آن ها بعد از يک ساعت به مکان مناسبي براي تجمع انواع ويروس ها تبديل مي شوند .
او با اشاره به اينکه ميزان تلفات در آنفلوانزاي مرغي به مراتب بيشتر از نوع خوکي آن و بين 60 تا 80 درصد است تصريح کرد : مهمترين نگراني که در اين زمينه وجود دارد احتمال ترکيب اين دو ويروس با همديگر است که در اين صورت ميزان تلفات آن افزايش و مهار بيماري هم بسيار مشکل تر خواهد شد .
به گفته ي او در زمان حاضر به لحاظ گرماي هوا انتقال و سرايت ويروس اين بيماري به افراد در ايران در حد پاييني است اما بيم آن وجود دارد که در صورت مهار نشدن با آغاز فصل سرما امکان همه گيري اين بيماري وجود داشته باشد .
بيماري آنفلوانزاي خوکي که براي اولين بار در سال 2009 ميلادي در کشور مکزيک و از 26 خرداد ماه سال جاري در ايران مشاهده شد به واسطه ي يک نوع ويروس بعضي حيوانات از جمله خوک را گرفتار مي کند .
در اوايل پيدايش اين بيماري اکثر افراد بيمار مبتلا به آنفلوانزاي خوکي به واسطه ي تماس مستقيم با خوک به اين بيماري مبتلا شده بودند اما بعدها انتقال مستقيم آن از انسان به انسان هم ديده شد .
به گفته ي کارشناسان ، اين بيماري نشانه هايي مانند علايم بيماري آنفلوانزاي فصلي معمولي از جمله تب ناگهاني ، سرفه ، عطسه ، آبريزش بيني و احساس درد عضلاني دارد و گاهي با اسهال و استفراغ هم همراه مي شود .

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 20:59  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

ابراز نگراني یونس اسدی نسبت به واردات بي رويه برنج

 

ابراز نگراني نمايندگان نسبت به واردات بي رويه برنج 

 

 

 

 عضو کميسيون کشاورزي مجلس شوراي اسلامي، گفت: ساختار فعلي دستگاه هاي متولي توليد و تنظيم بازار محصول برنج با وضعيت فعلي کشور تناسب نداشته و اصلاح جدي اي در ساختار اداري آن لازم است.

 

يونس اسدي در گفت وگو با ايسنا، در مورد مشکلات واردات برنج، اظهارکرد: متاسفانه متولي توليد و متولي تنظيم بازار هر يک دستگاه اجرايي مستقلي دارند و مشکل اصلي از همين جا شروع مي شود.
وي با بيان اين که متاسفانه برخي از نمايندگان استان هاي شمالي کشور نسبت به واردات برنج و مشکلات پيش آمده براي توليدکنندگان اين محصول ابراز نگراني کرده اند، افزود: در حال حاضر واردات برنج بازار برنج داخل را تحت تاثير قرار داده و هنوز اين مسئله در کميسيون کشاورزي مجلس مطرح نشده است که اميدواريم در هفته  پيش رو مسئله برنج در کميسيون مطرح شده و تصميم گيري کنيم.
به گفته  نماينده مشکين شهر، در تصميم گيري که راجع به واردات برنج صورت مي گيرد، قطعا به ضرر توليدکننده نخواهد بود.
وي خاطر نشان کرد: واردات اين محصول نبايد به گونه اي باشد که بازار داخل را با مشکل روبه رو کند و توليدکننده متضرر شود; چراکه وارد کردن بي رويه برنج درست نيست و به توليدکننده ضرر و زيان جبران ناپذيري وارد مي کند.
عضو کميسيون کشاورزي مجلس، با اشاره به واردات زياد برنج در سال گذشته اين امر را به ضرر توليدکننده دانست و افزود: در قانون نه منعي براي واردات اين محصول وجود دارد و نه تاکيدي شده است. بنابراين بايد نسبت به اين محصول اقدامات لازم صورت گيرد.
به گفته  اسدي در حال حاضر بحث ادغام دستگاه هاي بخش توليدکننده و تنظيم بازار محصول برنج در کميسيون اجتماعي مطرح و بررسي شده است و اين هفته در دستور جلسه  علني مجلس احتمالا بررسي خواهد شد تا مشکلات اين بخش حل شود; چراکه در ساختار دستگاه هاي اجرايي توليد و تنظيم بازار محصول برنج مشکلات جدي وجود داشته و ساختار آن کهنه است.
وي افزود: ساختار فعلي دستگاه هاي متولي توليد و تنظيم بازار محصول برنج با وضعيت فعلي کشور تناسب نداشته و اصلاح جدي اي در ساختار اداري آن لازم است.
عضو کميسيون کشاورزي مجلس، تصريح کرد: در بحث مشکل برنج بي توجهي نسبت به اجراي قانون برنامه  چهارم توسعه نيز مطرح است و متاسفانه تاکنون برنامه  عملياتي براي اين موضوع پيش بيني نشده است. البته کميسيون کشاورزي مجلس براي ساماندهي بخش کشاورزي طرح ارتقا» بهره وري بخش کشاورزي را مورد بررسي قرار داده و اگر اين طرح تبديل به قانون شده و به دستگاه هاي اجرايي ابلاغ شود، قطعا به نفع توليدکننده و مصرف کننده ي برنج خواهد بود.
وي گفت: با تصويب اين طرح بسياري از مسائل مربوط به بحث واردات برنج و مشکلات توليدکنندگان حل مي شود. البته يکي از مسائلي که سبب پويايي بازار محصول برنج مي شود اين است که اگر اين محصول وارد مي شود، صادرات برنج نيز داشته باشيم.


+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 23:27  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

در کمسیون کشاورزی,2ماده از طرح افزايش بهره‌وري بخش كشاورزي تصويب شد

 

در كميسيون كشاورزي؛

۲ماده از طرح افزايش بهره‌وري بخش كشاورزي تصويب شد

 

 

خبرگزاري فارس: يونس اسدي عضو كميسيون كشاورزي مجلس گفت: در جلسه روز گذشته اين كميسيون 2 ماده از طرح افزايش بهره‌وري بخش كشاورزي تصويب شد.

 

يونس اسدي نماينده مردم مشكين شهر و عضو كميسيون كشاورزي مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس در خصوص جلسه روز گذشته اين كميسيون اظهار داشت: توكليان نماينده ايران در سازمان خوار و بار جهاني(فائو) به ارائه گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي اين سازمان در حوزه كشاورزي پرداخت.
وي اجراي برخي از طرح‌هاي تحقيقاتي در برخي مناطق جهان و واردات و صادرات محصولات كشاورزي را از محورهاي مورد اشاره توكليان برشمرد و افزود: توضيحات نماينده ايران در فائو صرفا به مسائل كلي بدون اشاره به جزييات بود.
نماينده مردم مشكين شهر از تصويب دو ماده جديد از طرح افزايش بهره‌وري بخش كشاورزي خبر داد و اظهار داشت: مواد به تصويب رسيده درباره "تحقيقات " بود، موضوع اين مواد سازمان تحقيقات، ‌آموزش و ترويج كشاورزي و موسسه‌هاي آموزشي و پژوهشي و پژوهشكده‌هاي وابسته بود كه براساس اين ماده مراكز فوق صرفا مبتني بر آيين‌نامه‌ها و مقررات اداري مالي و استخدامي تشكيلاتي وزارت جهاد كشاورزي كه به تاييد وزير نيز رسيده باشد،‌ اداره مي‌شوند.
وي افزود: به دليل طولاني شدن مباحث و كم بودن اطلاعات در خصوص ساير ابعاد تحقيقات، قرار شد روي موارد تحقيقات، آموزش و ترويج تحقيقات بيشتري انجام گيرد تا در جلسه آتي اين موضوع دنبال شود.
اسدي همچنين از تصويب يك ماده ديگر از طرح افزايش بهره‌وري بخش كشاورزي در ادامه جلسه سخن گفت و افزود: اين ماده كه مشتمل بر دو بند بود، درباره سازمان منابع طبيعي و محيط زيست و شناسايي اراضي اطراف روستاها بود. براساس اين دو بند سازمان جنگل‌ها و مراتع موظف شد با همكاري سازمان ثبت اسناد و املاك اراضي دولتي در حاشيه روستاها را شناسايي و به ثبت برساند همچنين مقرر شد در صورت نياز مردم يا ادارات،‌اراضي دولتي ثبت شده به آنان واگذار شود.
عضو كميسيون كشاورزي ادامه داد: در مورد طرح افزايش بهره‌وري بخش كشاورزي نظرات متفاوتي وجود داشت بعضي‌ها نظر‌شان بر اين بود كه كل مراكز و موسسات تحقيقاتي بخش كشاورزي زير نظر شوراي راهبري هدايت شوند كه اين نظر رد شد و برخي ديگر مي‌گفتند كه براي هر يك از موسسات تحقيقات هيئت امنا در نظر گرفته شود كه ادامه اين بحث كه تقريبا مورد توافق بود به جلسه بعدي موكول شد.


+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 14:24  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

یونس اسدی :راي جناحي به وزرا خيانت در حق ملت است

 

نماينده مردم مشكين‌شهر در مجلس:

راي جناحي به وزرا خيانت در حق ملت است
 
 
 

 
 
 

خبرگزاري فارس: نماينده مردم مشكين‌شهر در مجلس گفت: راي جناحي و حزبي نمايندگان مجلس به وزرا در روز راي اعتماد بزرگترين خيانت در حق ملت است.

 

يونس اسدي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبيل اظهار داشت: نمايندگان مجلس هشتم كه اكثراً نيروهاي خبره و كارشناس هستند به سهولت و با برخي هيجانات حزبي و گروهي به وزراي معرفي شده رئيس‌جمهور راي نخواهند داد، بلكه در يك فضاي تعقلي و شناخت تجربه و توانمندي افراد به آنها راي مي‌دهند.
وي در مورد تركيب احتمالي كابينه گفت: براي وزراي فعلي كه احتمال معرفي دوباره 50 درصد آنها به مجلس وجود دارد نقد جدي وارد است و در صورت اتفاق اين امر نمايندگان با كنكاش و تجربه بيشتري به وزرا راي اعتماد و يا عدم اعتماد خواهند داد.
اسدي تصريح كرد: نمايندگان مجلس بيشتر از اينكه خود را مديون دولت و نهادهاي اجرايي بدانند خود را مديون ملت مي‌دانند و خواسته آنها را مقدم بر آمال و آرزوهاي ديگران مي‌دانند.
وي در ادامه با تاكيد بر پيمودن مسير ولايت‌پذري از سوي همه مردم، مديران و مسئولان ارشد نظام اظهار داشت: فرمايش رهبر معظم انقلاب اسلامي بايد در هر زمينه‌اي فصل‌‌الخطاب قرار گيرد و از رئيس جمهور به‌عنوان ارشدترين فرد اجرايي كشور تا ساده‌ترين كارمند به اين گفته‌ها عمل كنند.
نماينده مردم مشكين‌شهر با ستودن حركت وزرايي كه در اعتراض به انتخاب مشايي جلسه هيئت وزيران را ترك كرده بودند، تصريح كرد: عاملان اين حركت مورد غضب رئيس‌ جمهور قرار گرفتند و نسبت به بركناري آنها اقدام شد.
وي در پايان گفت: نمايندگان مجلس با تيزبيني و درايت خاص تحولات را دنبال مي‌كنند و اجازه هيچ گونه حركت غير عرف و مردمي و نخواهند داد.

+ نوشته شده در  شنبه دهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 22:28  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

یونس اسدی:استاندار اردبيل در توزيع اعتبارات ناعادلانه عمل كرده است

 

نماینده مشکین شهر در مجلس:

انتظار مي‌رفت استاندار اردبيل در توزيع اعتبارات اولويت‌هاي اساسي شهرستان‌ها را در نظر مي‌گرفت


خبرگزاري فارس: نماينده مردم مشگين‌شهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: استاندار اردبيل در توزيع اعتبارات عمراني ناعادلانه عمل كرده است و حق مشگين‌شهر ضايع شده است.

 

يونس اسدي در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبيل افزود: اصلي‌ترين دليل اعتراض و نامه فرستاده شده به رئيس جمهور در مورد استاندار اردبيل به خاطر همين مسئله است چرا كه به نظر مي‌رسد در توزيع اعتبارات عمراني اسناد توسعه‌اي ملاك عمل قرار نگرفته است.
وي با اشاره به خدمات متعدد صورت‌گرفته براي روستائيان اظهار داشت: هر چند روستائيان از امكانات اوليه زندگي برخوردار هستند اما به دليل نبود درآمد، بسياري از روستاها خالي از سكنه هستند و اولويت اول در توزيع اعتبارات بايد فراهم آوردن زمينه درآمد و معيشت مناسب باشد.
اسدي با انتقاد از برخي اختصاص اعتبار به پروژه‌هاي غيرضرور خاطر نشان كرد: انتظار مي‌رفت استاندار اردبيل در توزيع اعتبارات اولويت‌هاي اساسي شهرستان‌ها را در نظر مي‌گرفت كه متأسفانه اين امر فراموش شده و به اولويت‌هاي درجه دوم و سوم بيشتر از اولويت اول توجه شده است.
وي دغدغه اصلي جوانان مشگين‌شهري را بيكاري اعلام كرد و افزود: بنده به عنوان نماينده مردم عرق شرم بر پيشانيم مي‌نشيند وقتي كه يك جوان مشگين‌شهري گليم مي‌فروشد يا به كارهاي دست چندمي دست مي‌زند تا در حقيقت حيثيت و شرف خود را حفظ كند اما اين كار در شأن جوانان اين مرز و بوم نيست.
اسدي به استعدادهاي ناب مشگين‌شهر اشاره كرد و گفت: واقعيت‌هاي شهرستان مشخص است و ما نمي‌توانيم ادعاي فقير بودن داشته باشيم بلكه اين ذهن فقير ما است كه نتوانسته نقش تلفيقي مناسب را اجرا كند و يك ساز و كار مشخص براي حل معضلات پيدا كند.
وي ادامه داد: در اين اعتراض بحث شخصي مطرح نيست بلكه بنده به عنوان نماينده ملت از حقوق آنها دفاع مي‌كنم و به هيچ كس در هر لباس و هيبتي اجازه نخواهم داد پول بيت‌المال را به هدر دهد.
نماينده مردم مشگين‌شهر تصريح كرد: از اوايل انقلاب تاكنون بيش از 600 ميليارد تومان اعتبار در اين شهرستان هزينه شده است اما معلوم نيست آثار آن و نتايج مثبت آن را مردم كي مشاهده خواهند كرد.
وي با انتقاد از اجرايي نشدن برخي مصوبات سفر رئيس جمهور خاطر نشان كرد: يك نفر اعلام كند كه در دو سفر رئيس جمهور كجاي مشگين‌شهر حتي يك زمينه اشتغال ايجاد شده است؟ و هميشه دم از حقوق جوانان و برآورده شدن خواسته‌هاي آنها بوده است در حالي كه خلاف اين مسير را مي‌پيماييم.
اسدي به عملكرد مديران اجرايي استان و شهرستان در عدم پايبندي به برخي تعهدات اظهار داشت: بيشترين مسئوليتي كه بنده در طول مديريت داشتم در خود شهرستان بوده است و به همين دليل مشكلات، معضلات و دغدغه‌هاي اساسي مردم را مي‌دانم و با آن آگاه هستم و اجازه هم نخواهم داد در حق اين ملت حقي ضايع و يا اعتباري ناحق از حقوق اين ملت در جاي ديگر صرف شود.
وي به تذكرات مكرر خود درباره عملكرد نامناسب استانداري در عدم توجه به اولويت‌هاي شهرستان مشگين‌شهر اشاره كرد و گفت: جاي تأسف بود كه در اوايل سال اعتبارات عمراني در نظر گرفته شده براي شهرستان كه حدود 15 درصد بود به دليل كسري چهار درصدي به كمتر از 11 درصد مي‌رسيد كه با پيگيري‌هاي مكرر تلاش كرديم اين حق ضايع شده را برگردانيم.
عضو ناظر شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان وظيفه قانوني استاندار را تقسيم عادلانه اعتبارات بر اساس ظرفيت‌هاي هر منطقه اعلام كرد و اظهار داشت: استاندار حق كسر كردن اعتبار را ندارد بلكه وظيفه دارد حق ضايع شده را احقاق كند.
وي در پايان سخنان خود اضافه كرد: بحثي در مورد عملكرد استاندار مطلوب و نامطلوب بودن آن وجود ندارد بلكه بحث بر سر اين است كه استاندار اردبيل متناسب با ظرفيت‌هاي شهرستان در توزيع اعتبارات و توجه به اجراي پروژه‌ها عدالت‌محورانه حركت كند و اجازه ندهد حقوقي از شهروندان ضايع شود.

+ نوشته شده در  جمعه نهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 23:55  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

طرح ارتقاي بهره‌وري دستگاه‌هاي دولتي در مجلس تصويب مي‌شود

اخبار مجلس

نماينده مردم مشگين‌شهر در مجلس:

طرح ارتقاي بهره‌وري دستگاه‌هاي دولتي در مجلس تصويب مي‌شود
 
 

 


خبرگزاري فارس: نماينده مردم شهرستان مشگين‌شهر در مجلس گفت: تا معرفي كابينه دهم طرح ارتقاي بهره‌وري دستگاه‌هاي دولتي كه در كميسيون اجتماعي بررسي نهايي شده است در صحن علني مجلس مطرح و به تصويب مي‌رسد.

 

 

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، يونس اسدي بعد از ظهر امروز در نخستين همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در توسعه مشگين‌شهر افزود: با تصويب اين طرح ساختار كهنه و فرسوده اداري كشور اصلاح و در حقيقت ماده 23 قانون برنامه چهارم كشور كه توسط دولت ناديده گرفته شده بود احيا و اجرايي مي‌شود.
وي اظهار داشت: با اصلاح ساختار اداري كشور كارهاي خوب و توفيقات موثري در حوزه جذب سرمايه‌گذاري، كاستن از مشكلات بروكراسي اداري به ثمر مي‌نشيند و يك فضاي مطبوع در دستگاه‌هاي اجرايي براي راه‌انداختن كار مردم به وجود مي‌آيد.
اسدي با بيان اينكه اجراي هر طرح با برخي معايب و كاستي همراه است، خاطرنشان كرد: اگر اين طرح در صحن علني مجلس راي بياورد اداره كشور با يك ساختار مناسب و شكيل انجام مي‌شود و قوانين كهنه برخي سازمان‌ها و ادارات اصلاح مي‌شود.
نماينده مردم مشگين‌شهر در مجلس تصريح كرد: ما تلاش مي‌كنيم به نسبت توسعه جامعه، ساختارهاي اداري و تشكيلاتي اصلاح شود و به همين دليل ادغام برخي وزارتخانه‌ها و تمركز بر روي مديريت ثابت و با برنامه بانك مركزي در دستور كار نمايندگان مجلس است.
وي به حساسيت مرجع تصميم‌گير بانك مركزي به عنوان سياست‌گذار اصلي بخش مالي كشور اشاره كرد و گفت: متاسفانه اين نهاد در سال‌هاي اخير دچار تغييرات و چالش‌هاي اساسي و عظيم مديريتي شده و اين تغيير و تحولات بزرگترين ضربه را به اين نهاد تصميم‌گير گذاشته است.
عضو فراكسيون اقليت مجلس ادامه داد: هر چند در اصلاح قوانين جديد اختيار تام اداره بانك مركزي با رئيس جمهور است اما عزل و نصب‌ها در اين نهاد به آساني صورت مي‌گيرد و بانك مركزي به عنوان متولي و سياست‌گذار با يك برنامه منسجم و هدفمند به كار خود ادامه مي‌دهد و مديريت آن نيز ديگر دچار چالش‌هاي تحولات حزبي و جناحي نمي‌شود.
وي در مورد ادغام هشت وزارتخانه و تاسيس وزارتخانه‌هاي جديد افزود: سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با ادغام در وزارت فرهنگ با عنوان وزارت فرهنگ و ميراث تغيير ساختار داده و به كار خود ادامه مي‌دهد.
اسدي اضافه كرد: هر چند در ادغام اين وزارتخانه‌ها ممكن است وظايف برخي سازمان‌ها تضعيف شود اما تصديگري دولتي به آرامي واگذار مي‌شود و دولت تنها متولي نظارت و سياست‌گذاري صرف مي‌شود.
وي به طرح ديگر مجلس در زمينه تعيين تكليف بيكاران جامعه اشاره كرد و اظهار داشت: مجلس طرحي را در دست بررسي دارد تا به صورت ريشه‌اي ضمن شناسايي موانع معضل بيكاري نسبت به رفع آنها اقدام كند اما در اين مسير معتقديم دولت، مجلس و يك قوه خاص توان حل اين معضل را ندارد و نياز است يك عزم عمومي و ملي در اين امر همراه باشد.
نماينده مردم مشگين‌شهر با تاكيد بر بومي‌سازي الگوهاي توسعه تصريح كرد: ما اگر مزيت‌هاي خود را به صورت واقعي و درست شناسايي كنيم و نسبت به احياي آن اقدام نماييم، مي‌توانيم به توسعه فراگير و پايداري دست يابيم كه نمونه آن را امروز در قالب شركت‌هاي سرمايه‌گذار مؤسس مجتمع‌هاي آب‌هاي گرم شاهد هستيم.
اسدي شناسايي ظرفيت‌هاي گردشگري و كشاورزي مشگين‌شهر را منوط به تعيين نقشه راه دانست و اضافه كرد: ظرفيت‌ها و قابليت‌هاي ما مثال‌زدني است اما بايد با دوري از برنامه‌ريزي جزيره‌اي سمت و سوي حركت خود را هدفمند سازيم و بتوانيم از اين مزيت‌ها به نفع توسعه منطقه خود استفاده كنيم.
وي با قدرداني از كارهاي زيربنايي دولت در سال‌هاي اخير معضل اشتغال را يادآور شد و گفت: حل معضل بيكاري نيازمند الزاماتي است كه بدون توجه به مزيت‌ها و موقعيت‌هاي منطقه‌اي امكان حل آن وجود ندارد.
اسدي به برخي معايب اجراي اصل 44 قانون اساسي اشاره كرد و افزود: ما قبول داريم كه واگذاري امور به بخش خصوصي تنها راه نجات اقتصاد كشور است اما بايد دولت و مسئولان اين را مدنظر قرار دهند كه ساختار و بنيه صنعتي و اقتصادي استاني نظير اردبيل با اصفهان و اراك فرق مي‌كند و امروز با اين زيرساخت‌ها جذب سرمايه‌گذار بخش خصوصي در مناطق محروم به يك معضل اساسي تبديل شده است.
وي تصريح كرد: بايد عدم سرمايه‌گذاري دولت در حوزه‌هاي اقتصادي به تدريج محدود شود تا شاهد مشكلاتي در زمينه سرمايه‌گذاري و اجراي دقيق اصل 44 نباشيم.
اسدي در بخش پاياني سخنان خود با انتقاد از نبود يك قانون جامع حمايت از سرمايه‌گذاران داخلي اضافه كرد: متاسفانه قانون حمايت از سرمايه‌گذاران داخلي وجود ندارد و بانك‌هاي كشور نيز با يك روش و سياست غلط به صورت 24 ساعته و همچون كنتور براي ديركردن پرداخت وام‌هاي سرمايه‌گذاران بخش خصوصي جريمه دريافت مي‌كنند و اين مانع اساسي براي جذب سرمايه‌گذاري داخلي است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 23:57  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

نامه سرگشاده یونس اسدی به رئیس جمهور

 

تکرار/

یونس اسدی خطاب به رئیس جمهور:فرصت سوزی های استاندار در قبال شهرستان مشکین شهر قابل تحمل نیست

 

 

  نامه سرگشاده یونس اسدی در مورد استاندار به رئیس جمهور

 

 

 متن نامه به این شرح است:

 

بنام خداوند بخشنده مهربان

نامه سرگشاده

 جناب آقای احمدی نژاد رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

برای چندمین بار می خواهم واقعیت تلخی را که مبنای آن استاندار جنابعالی است  تکرار کنم که شاید چاره اندیشی شود وگرنه طاقت مردم طاق شده است و تحمل وضعیت هم برای مردم و هم برای بنده دشوار شده است . با وجود اینکه کشور ایران فقیر نیست ودر سطح خرد آن شهرستان مشگین شهر با این همه نعمات خدا دادی  چرا هنوز هم مردم آن در فقر و تنگدستی بسیار دردناک  زندگی می کنند. دلیل آنرا در یک جمله می توان خلاصه کرد  " بی کفایتی و بی لیاقتی فرد مسئول " والبته  عدم پذیرش این واقعیت از طرف وی .

 

به نظر جنابعالی چنین وضعیت و شرایطی را تا کی میتوان تحمل کرد ؟ آیا  پرپر شدن جوانان این مرز وبوم و از مرحله پرت بودن مقام عالی دولت دراستان فاجعه ای غیر قابل تحمل نیست ؟ فراتر از آن استانداری که برای یک اعتراض قانونی به عملکرد غیر قانونی خود چنین آشفته می شود و قهر می کند و در فکر مبارزه می افتد و در مقابل مردم می ایستد و صف آرائی می کند آیا این فرصت سوزی تاریخی نیست .

این چنین وارد ماجرا می شوم که روزی به بنده اطلاع دادند شورای برنامه ریزی و توسعه استان در مشگین شهر جلسه خواهد داشت و بنده هم به جلسه دعوت شده ام . قبل از شروع جلسه متوجه شدم استاندار محترم بصورت غیر قانونی در نظر دارد نسبت به توزیع اعتبارات عمرانی بین پروژه ها در همین جلسه اقدام نماید . اعتراض کردم متوجه موضوع نشدند . سریال شروع شد گویا آقای استاندارصبح علی الطلوع راه افتاده اند به هر کوی و برزنی.  و دست حاتم طائی را از پشت بسته  و به هر کس و هر کجا که رسیده اند بخشیده اند . و نتیجه آنرا می خواستند در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه رسمیت ببخشند از همه چیز و همه کس صحبت شد و پول زبان بسته را بخشیدند الا به اولویتهای شهرستان مشگین شهر.  منظور از اولویت این است که محورهای توسعه شهرستان که بیکاری جوانان را حل کند در آمد مردم و تولید را افزایش دهد از جمله این محورهای مهم گردشگری و کشاورزی است که اصلا به عنوان اولویت دیده نشده است و بحث جدی بنده هم همین است که به این محورها توجه شود من نمی توانم قبول کنم با این همه استعداد موجود این شهرستان دستهایی وجود دارند که   نمی گذارند مردم مظلوم این دیار روز خوش به خودببینند . غرض ورزی اینها روی چه اصولی است ! خدا می داند و خودشان . به همین دلیل  مجددا تاب نیاوردم و اعتراض کردم که حداقل مبلغ ناچیزی برای محور گردشگری قینرجه  که نجات این شهرستان در توجه به این محور  است  گذاشته شود تا این جاده مفلوک بیچاره قدری تعریض و باز سازی شود تا حد اقل در برهوت بی امکاناتی جان انسان ها در امان باشد .  این دفعه دیگرآشفتگی حاصل شد و بنده به احترام مدیران و اعضاء جلسه که مهمانان بنده بودند سکوت اختیار کردم که البته بعدا متوجه شدم به ذهن استاندار محترم چنین خطور کرده که بنده در محور یاد شده با یکی از سرمایه گذاران شریک هستم و به همین لحاظ هست که پا فشاری میکنم البته ایشان تقصیر ندارند  " کافر همه را به کیش خود پندارد. "  واین امر از ضعف فکر و نگرش نامبرده حکایت دارد .

ایا ایشان می دانند بخش ارشق و بخش مرادلو در حال حاضر به دلیل مهاجرت بی رویه خالی از سکنه شده است که به حال آنها باید گریه کرد .آیا می دانند آنها هم انسانهای برازنده دارند . هم آب دارند و هم خاک  ولی همیشه در محرومیت مطلق چرا ؟

جناب آقای رئیس جمهور :

بنده به عنوان ناظر شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل از طرف مجلس شورای اسلامی معرفی شده ام و وظیفه دارم کارهای غیر قانونی را گوشزد کنم که اعتراضم را نیزبصورت  مستدل قبلا خدمت جنابعالی ارسال داشته ام ولی تا بحال ترتیب اثر داده نشده است . نه از طرف جنابعالی و نه از طرف آقای   حقیقت پور . نتیجه آن نیز این شد که یکسال دیگر هم به پرونده فقر و محرومیت و دربدری جوانان مظلوم و البته رشید این منطقه همچنان مفتوح باشد . البته چنین مصیبتها را مردم ما بارها و بارها شاهد بوده اند اما نجابت و حیای آنها واقعا مثال زدنی است .

چندین سال برای کارخانه مس انتظار کشیدیم ولی نشد و الان هم کلنگ زنی شد و باز می خواهند کلاه گشاد دیگری بر سر مردم بگذارند . آیا خودشان ساده هستند یا مردم را ساده می پندارند   چهار سال برای کارخانه به اصطلاح سیمان چندین بار کلنگ زنی شد اما نشد !فرصت سوزی دیگر بس است لطفا شما راه دیگران را نروید

ضمن قدردانی از حضور جنابعالی در دو سفر رسمی به همراه هیئت محترم دولت به استان اردبیل و شهرستان مشگین شهر متاسفانه از برکت این حضور  استفاده  مطلوبی  به نفع این شهرستان نشده است   ازاین قبیل موارد و فرصت سوزی ها تا دلتان بخواهد در این شهرستان وجود داشته است اما متاسفانه با حضور جناب آقای حقیقت پور علاوه بر شاهکارهای قبلیها مسیر جدیدی به آن اضافه شده است .که آن هم دیکتاتوری به مدیران و بی حرمتی به مردم و نمایندگان مردم است که در نوع خود بی نظیر بوده و معلوم نیست ایشان هنوز هم احساس می کنند که در پادگان هستند و یاا نگیزه دیگری در اختلاف و تفرقه افکنی دارند چون غیر ازاین نمی تواند متصور باشد .بنده بنا به دلایل زیر به رفتارهای غیر منطقی و غیر قانونی جناب آقای دکتر حقیقت پور شدیدا اعتراض دارم .

 ١- هم جنابعالی می دانید و هم مردم می دانند که استاندار محترم اردبیل فردی اجرایی نبوده و اشرافیت کافی به قوانین موجود ندارد به این دلیل روز به روز در این استان مخصوصا شهرستان مشگین شهر به فرصت سوزی دامن می زنند برجسته ترین مورد آن عدم توجه به محور های مهم توسعه شهرستان در توزیع اعتبارات عمرانی است . بخش کشاورزی و گردشگری دو محور مهم توسعه این شهرستان بر اساس اسناد توسعه است که از هر دو مورد بکلی غفلت شده است . در این مورد اگر منطقی هم ارائه شود متاسفانه متوجه نمی شوند و اگر اینطوری نیست و سالیان متمادی و در حال حاضر به این دو محور توجه شده بود پس چرا رونقی حاصل نشده است ؟ چرا حتی یک مورد هم اشتغال ایجاد نشده است ؟نکته جالب توجه این است که با وجود این همه افراد لایق و با تجربه و آشنا به منطقه چرا نامبرده به این سمت منصوب شدند .

٢- نامبرده نه تنها کمکی به توسعه این شهرستان نمی کنند بلکه مانع بزرگ توسعه استان و این شهرستان هستند .

به چند دلیل:

الف : بنده با استاندار قبلی ( جناب آقای مهندس نیکزاد ) در جلسه کارگروه تولیدی با حضور مدیران محترم عضو و معاون محترم برنامه ریزی استاندار صورتجلسه ای را امضاء کردیم که طی آن قرار شد با توجه به پتانسیل آبهای روان شهرستان مشگین شهر حداقل بیست مورد سد معیشتی  اجرا شود که بعد از حضور جناب آقای حقیقت پور این مسئله عملیاتی نشد و بکلی حذف شد و تنها روی اسم آن مانور داده می شود .

ب : بنده اکیپی را از وزارت راه و ترابری برای بررسی احداث فرودگاه مشگین شهر برای پوشش پروازهای لغو شده فرودگاه اردبیل آوردم که آنها با نظر مساعد از استان برگشتند  و قول شروع مطالعات آن را دادند استاندار محترم بجای حمایت از آن ضمن توبیخ مدیرکل زحمت کش فرودگاه اربیل در تلاش هستند مانع احداث فرودگاه شوند و حتی برای این کار اینقدر عجله دارند که نمی دانند نماینده مردم حق دارد در تمام مسائل کشور وارد شود . ایشان طی مکاتبه ای با رئیس مجلس خواستار عدم دخالت اینجانب در کارهای اجرایی را شدند  ازمردم عزیز  سئوال می کنم آیا چنین تفکری برای این استان فاجعه نیست ؟  واقعا تاسف بار است این استاندار وظایف و مسئولیتهای نماینده مردم را نمی داند .

ج – علاوه بر آن بنده با همکاری مدیران محترم استانی و شهرستانی چندین طرح اشتغال زا را در شهرستان بعد از انتخابم پیگیری می کنم که از جمله آن گمرک مرزی رضی و شهرک شیلات – فرود گاه – چند مجتمع بزرگ آبدرمانی و توریستی در محور قینرجه و قوتور سویی و چند واحد جدید تقسیمات کشوری است . آقای استاندار چه کاری مهمتر ازاینها می توانند انجام دهند که هم به تولید کمک کندو هم  اشتغال زائی ایجاد کند که متاسفانه  به جای حمایت و پیگیری این طرح های مهم   چون بنده آن را پیگیری می کنم اگر بتوانند کار شکنی نیز می کنند .   البته حمایت ایشان از تعداد افراد سود جو واقعا سئوال برانگیزاست اگر افرادی که فعلا حمایت می شوند اهل کار بودند تا به حال انجام می دادند چهار سال فریبکاری فرد به اصطلاح سرمایه گذار کارخانه سیمان کافی نبود ؟ مجددا با همین سود جویان و فرصت طلبان برای چندمین بار این کارخانه کلنگ زنی می شود. در این مراسم اهانت بزرگی به مردم شریف منطقه روا دانستند ولی باز بنا به مصلحت منطقه بنده چیزی نگفتم یا  شرکت مجهول الهویه ای بنام مکان شهر که من می دانم چه کسانی هستندآنها  صرفا در پی تملک مقداری از زمینهای ملی و دولتی و مردم هستند    در غیر این صورت چند سال است که پل معلق اسمش سر زبانهاست و تعلل آنها با بهانه  ساخت پل معلق  منطقه ویژه گردشگری برای اتمام پروژه ساختمانهای گلستان است که یک زمانی با زمینهای رانتی و تقریبا رایگان می توانست منافع خوبی برای تعدادی داشته باشد که فعلا ندارد .جبهه گیری استاندار در کنار این قبیل افراد در مقابل مردم و نماینده مردم حتما دارای معنای ویژه است که ما نمی دانیم و در جای خود قابل پیگیری است البته  این حرکات و اقدامات  را از ساده اندیشی  آقای استاندار می دانیم و گرنه آدم عاقل هیچوقت این کارها را نمی کند .

د – خلاصهء همه این مطالب این است که ایشان بجای همکاری و استفاده از توان نمایندگان استان در سطح ملی  با اکثریت قریب به اتفاق آنها در گیر است چرا ؟ باید از  حقیقت پور سئوال کرد. رودر رویی با نمایندگان مردم رودر رویی با مردم است و عاقبت کسانی که مقابل مردم قرار گیرد روشن است .

جناب آقای دکتر احمدی نژاد :

استان اردبیل از بدو تاسیس دچار چالشهائی بوده است که بمرور زمان نه تنها از این چالشها کم نشده بلکه متاسفانه روز بروز بر طبل آن کوبیده می شود . مردم مشگین شهر دیگر تکرویها و خود محوریها را نمی پسندند مردم ما نفاق و بی توجهی  را بر نمی تابند ؛  زورگویی را تحمل نمی کنند ؛ بی حرمتی را روا نمی دانند .فرصت سوزی را بیش از این قبول ندارند درخواست دیرینه مردم در دوره آقای حقیقت پور بیش از پیش تقویت می شود که دیگر اردبیل را نمی خواهیم مارا به استان آذربایجان شرقی ملحق کنید  و بنده نیز نماینده این مردم هستم و مثل این مردم فکر می کنم و یقینا اگر جلوی بی حرمتیها و اقدامات غیر منطقی و غیر قانونی گرفته نشود بنده مطمئنا با تمام وجود از حقوق این مردم دفاع خواهم کرد و اجازه نخواهم داد هر از راه رسیده ای با حیثیت و آبروی این مردم بازی کند . بنده اجازه نمی دهم بیش از این در این شهرستان فرصت سوزی شود . این را هم می دانم در اندک ادارات ما بعضی سر سپردگانی نیز وجود دارد که بلحاظ دو روز ریاست حیثیت و فرصت شهرستان را به حراج گذاشته اند  . که به موقع به آنها نیز رسیدگی می کنم

تا کنون هرچه در حق این شهرستان خیانت شده در جای خود محفوظ است و هیچوقت فاش نشده است . اما دیگر تحمل بس است . وظیفه دولت رسیدگی به مشکلات مردم و نارسائیهای موجود است و بنده بعنوان نماینده قانونی مردم " که اگرچه آقای استاندار قبول ندارند و براحتی به مردم اهانت می کنند و در مراسم کلنگ زنیها ی فرمایشی از نماینده قبلی دعوت می کنند و مستقیما به رای مردم دهن کجی می کنند. " اجازه نخواهم داد بیش از این در حق این مردم زحمت کش جفا گردد . و از هر مسیر قانونی که لازم باشد به این وضعیت اسفبار خاتمه خواهم داد . و این را انشاءاله زمان ثابت خواهد کرد .   از جنابعالی هم  مصرانه درخواست دارم برای جلوگیری از تشدید بحران بوجود آمده سریعا به موضوع رسیدگی و نتیجه را به اینجانب اعلام دارید

  برای آنکه مردم بهتر قضاوت کنند و استاندار محترم اردبیل  در حضور مردم از خودشان وعملکردشان دفاع کنند  پیشنهاد می کنم با توجه به خواسته مردم آقای استاندار در یک مناظره تلویزیونی استانی یا یک مناظره در حضور مردم در یکی از مساجد شهر مشگین شهر با اینجانب شرکت نمایند بدینوسیله مطمئنا بسیاری از حقایق روشن خواهد شد .

 

   

یونس اسدی

نماینده مردم فهیم شهرستان مشکین شهر

 

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۸۸ساعت 23:8  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

یونس اسدی امروز طی تذکری"مشكل تامين آب زراعي در منطقه تبديل به بحران شده، وزير نيرو اقدام كند

 

نماينده مشكين‌شهر در تذكري:
مشكل تامين آب زراعي در منطقه تبديل به بحران شده، وزير نيرو اقدام كند

 


 

 نماینده مشکین شهر:كم مانده مردم شهرستان مشكين شهر به خيابان‌ها بريزند و بگويند ما را از استان اردبيل جدا كرده و به استان آذربايجان شرق ملحق كنيد 

 

يونس اسدي با استناد به اصل 48 قانون اساسي و بند 11 و 12 ماده 23 آيين نامه داخلي مجلس خطاب به ابوترابي‌فرد كه اداره جلسه مجلس را بر عهده داشت، متذكر شد: يك ماه است كه مديرعامل آب استان آذربايجان شرقي آب سد ستارخان را بسته و چهار روستا كه آب زراعي‌اش از اين سد و رودخانه تامين مي‌شد، موجب خشك شدن مزارع برنج و محصولات بهاره شده است.

وي ادامه داد: موضوع در منطقه به بحران تبديل شده در آستانه تبديل به تنش اجتماعي است و مردم براي تامين آب هر روز با يكديگر درگير مي‌شوند.

وي با تاكيد بر اينكه هر چه تلاش كردم هيچ نتيجه‌اي نگرفته‌ام، افزود: از وزير نيرو مي‌خواهم به اين موضوع خاتمه دهد، درغير اين صورت تنش شديد اجتماعي در منطقه فوق به وجود مي‌آيد.

نماينده مردم مشكين شهر با اشاره به اخطار قانون اساسي‌اش گفت: وضعيت استان اردبيل بحراني است. چندبار ديگر نيز تذكر داده‌ام؛ استانداري كه به عنوان نماينده عالي دولت بايد وفاق و همدلي در استان به وجود آورد بين نمايندگان، استان و شهرستان‌هاي استان تنش شديدي به وجود آورده است، كم مانده مردم شهرستان مشكين شهر به خيابان‌ها بريزند و بگويند ما را از استان اردبيل جدا كرده و به استان آذربايجان شرق ملحق كنيد.

عضو كميسيون كشاورزي با ابراز گلايه شديد از وضعيت فوق خواستار خاتمه دادن موضوع از سوي رييس جمهور شد.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۸۸ساعت 23:6  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

لاريجاني در پاسخ به تذكر اسدي خبر داد:بررسي سوانح هوايي اخير با حضور مسئولان هواپيمايي در مجلس

اخبار مجلس

دقایقی پیش/

 

لاريجاني در آغاز جلسه علني امروز يكشنبه در پاسخ به تذكر اسدي خبر داد:بررسي سوانح هوايي اخير با حضور مسئولان هواپيمايي در مجلس

 


رئيس مجلس در پاسخ به تذكر نماينده مشكين شهر گفت: امروز از مسئولان هواپيمايي درخواست كرديم كه به مجلس بيايند و در خصوص سوانح هوايي اخير توضيح دهند.

 

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس، يونس اسدي نماينده مشكين‌شهر در آغاز جلسه علني امروز يكشنبه مجلس در تذكري با استناد به مواد 193 و 64 آئين‌نامه داخلي مجلس اظهار داشت: بر اساس ماده 64 سوانح هوايي اخير و سقوط هواپيماها ما انتظار داشتيم كه امروز شما مسئولين مربوطه را به مجلس دعوت كنيد تا در اين زمينه توضيحات لازم را ارائه دهند.
لاريجاني رئيس مجلس در پاسخ به اين تذكر وي گفت: ما هم همين كار را كرديم و امروز از مسئولين هواپيمايي كشور دعوت شده تا به مجلس بيايند و بعد از جلسه نتايج را به نمايندگان اعلام مي‌كنيم.
اسدي همچنين با استناد به اصل 193 آيين‌نامه داخلي مجلس نسبت به دستور قرار نگرفتن سوالش از وزير فرهنگ و ارشاد در خصوص استفاده از افراد ناكارآمد در پست‌هاي مهم تذكر داد.
لاريجاني در پاسخ به تذكر وي خاطرنشان كرد: سوال شما مربوط به كميسيون فرهنگي مجلس است لذا از آقاي حداد عادل مي‌خواهيم در اين زمينه توضيح دهند.
غلامعلي حداد عادل رئيس كميسيون فرهنگي مجلس گفت: ما توضيحات لازم را به هيئت رئيسه به صورت كتبي ارائه داديم.
لاريجاني در ادامه گفت: با توجه به اينكه آقاي اسدي در كميسيون حضور نداشتند اين سوال در دستور كار مجلس قرار نگرفته است لذا از آقاي اسدي مي‌خواهيم با حضور در كميسيون مربوطه و ارائه نظرات خود به وزير موضوع سوال را بررسي كنند تا بعدا در دستور كار مجلس قرار گيرند.

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم مرداد ۱۳۸۸ساعت 12:23  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

سانحه سقوط هواپيماي ايلوشين در فرودگاه مشهد

حوادث

سقوط یک هواپیمای  دیگر در ایران

فوري/ در نخستين خبر رسمي اعلام شد

 
 

16 تن در سانحه هواپيماي آرياتور جان باختند

 

 

سانحه سقوط هواپيما در فرودگاه مشهد

جانشين ستاد حوادث غيرمترقبه خراسان رضوي دقايقي پيش در نخستين اعلام نظر رسمي مسئولان اظهارداشت: 16 نفر در پرواز آرياتور به مشهد جان باختند.

 

گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، سعيد حسين‌پور در گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت: براي اين افراد اقدامات قانوني و قضايي به انجام رسيده است و مصدومين براي درمان به مراكز درماني اعزام شده‌اند.
معاون امور عمراني استانداري خراسان رضوي، درباره علت برخورد اين هواپيما و سانحه ايجاد شده براي هواپيماي ايلوشين روسي در فرودگاه بين‌المللي مشهد گفت: يك تيم از مركز بدين منظور در حال اعزام است تا علت سانحه بررسي و اعلام شود.

 

بیشتر:

حدود ساعت 18 و 10 دقيقه بعدازظهر امروز جمعه هواپيماي مسافري از نوع ايلوشين متعلق به شرکت هواپيمايي آريا با شماره پرواز 1525 در اين فرودگاه دچار سانحه شد.
اين هواپيما که از تهران به مقصد مشهد در حرکت بود، در هنگام فرود در فرودگاه شهيد هاشمي نژاد مشهد دچار سانحه شد.
" قهرمان رشيد" در گفت و گو با ايرنا همچنين تاييد کرد که تاکنون اسامي 88تن از مسافران سالم و زنده شناسايي و با ليست مسافران تطبيق داده شده است.
وي با بيان اينکه علت سانحه در دست بررسي است؛ گفت که اطلاعات اوليه حاکي است که هواپيما هنگام فرود در باند فرودگاه منحرف شده و به ديواره برخورد کرده است.
دکتر" مطيع" رييس مرکز فوريت هاي پزشکي استان خراسان رضوي نيز در گفت وگو با خبرنگار ايرنا، شمار کشته شدگان اين سانحه را16 تن و تعداد زخمي ها را 21تن اعلام کرد.
وي گفت که زخمي ها براي درمان در بيمارستان امدادي شهيد هاشمي نژاد مشهد بستري شده اند.
 
مديرعامل شرکت هواپيمايي آريا جزو کشته شدگان سانحه هوايي مشهد است

گزارش تصویری از سقوط این هواپیما 

+ نوشته شده در  جمعه دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 23:43  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

یونس اسدی :مردم از اردبیل می‌روند كه كار كنند

 

نرخ بیكاری چنان در مشكین‌شهر بالا رفته كه روند رو به رشد زندگی و فعالیت و جنب و جوش مردم پایین آمده است.

 

 

 

   یونس اسدی گفت:مردم از اردبیل می‌روند كه كار كنند

 

 
نماينده مشكين‌شهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: بخش ارشق مشكين‌شهر كه بزرگ‌ترين بخش به لحاظ وسعت و جمعيت در استان اردبيل محسوب مي‌شد به علت نبود اشتغال خالي از سكنه شده است.

يونس اسدي نماينده مشكين‌شهر در مجلس در گفتگو با خبرنگار ما افزود: نبود امكانات خصوصا اشتغال مردم را وادار به مهاجرت كرده است.

وي افزود: عامل اصلي اين همه گرفتاري‌هاي مردم ارشق آن دسته از مسولان اجرايي‌اند كه تاكنون نتوانسته‌اند براي مردم امكانات لازم را فراهم كنند.

وي نظام برنامه‌ريزي را در كشور بخشي و سليقه‌اي عنوان و تصريح كرد: علي‌رغم اين‌كه دولت در بخش‌هاي مختلف موفق بوده اما ايراد‌هايي نيز وجود دارد كه از جمله اين ايرادها عدم پاي‌بندي به برنامه چهارم توسعه كشور است.

وي با اشاره به رويكرد مجلس در تصويب طرح انتخاب شهرداران توسط وزارت كشور افزود: اين طرح شايد در مجلس راي بياورد اما من معتقدم تصويب اين طرح به دموكراسي كشور لطمه مي‌زند.

+ نوشته شده در  جمعه دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 19:20  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

نماينده مردم مشكين‌شهر در مجلس:ظرفيت‌هاي واقعي مشكين‌شهر تا كنون احيا نشده است

 

خبرگزاري فارس: نماينده مردم مشكين‌شهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: ظرفيت‌هاي واقعي مشكين‌شهر تا كنون احيا نشده است.

 

 

نماينده مردم مشكين‌شهر در مجلس:ظرفيت‌هاي واقعي مشكين‌شهر تا كنون احيا نشده است

 

يونس اسدي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبيل اظهار داشت: اگر در طول اين سال‌ها با يك مديريت مناسب و برنامه‌ريزي مشخص قابليت شهرستان در حوزه كشاورزي به ويژه توليد محصولات باغي و نيز گردشگري احيا مي‌شد امروز مشكين‌شهر را يك منطقه پر رونق اقتصادي و فاقد بيكار مي‌ديديم.
وي با بيان اينكه كشاورزان منطقه همه ساله به دليل بروز حوادث مختلف خسارات سنگيني را مي‌پردازند تصريح كرد: جاي تاسف است كه به دليل عدم سياست‌گذاري درست و حمايت‌هاي غير واقعي از كشاورزان 30 درصد محصولات ما بيمه شده‌اند و هنوز 70 درصد فاقد بيمه و جبران خسارات هستند.
نماينده مردم مشكين‌شهر ميزان بيكاري در مشكين‌شهر را بسيار نگران كننده اعلام كرد و افزود: اگر تنها ظرفيت اشتغال اين شهرستان احيا شود ديگر بحثي در مورد رغبت مردم شهرستان مشكين‌شهر براي واگذاري امور خود به استان آذربايجان شرقي نيست و بايد اهالي قلم و انديشمندان بدانند كه مشكين‌شهر به دليل يك درد تاريخي هنوز معضلات و مشكلاتش التيام نيافته و از سياست‌هاي غلط دولت‌ها نيز هميشه رنج برده است.
اسدي در پاسخ به سئوالي در مورد نقطه ضعف دولت نهم گفت: بزرگ‌ترين ضعف دولت نهم عمل نكردن كامل به برنامه‌ چهارم بود كه در كنار آن مديريت سليقه‌اي و بخشي‌نگري نيز ضربه‌ اساسي به روند اجراي برخي حوزه‌ها زد.
نماينده مردم مشكين‌شهر اظهار داشت: متاسفانه بر‌اساس سياست غلط در كشور با تغيير دولت‌ها برنامه‌ها نيز تغيير مي‌كند در حالي كه در دنيا برعكس اين امر برنامه‌ها جلو مي‌رود به طوري كه رئيس‌جمهور خود را مجري برنامه‌ها مي‌داند نه ناقض آن.
عضو فراكسيون اقليت مجلس هشتم افزود: مجلس با يك دورانديشي خاص و طبق برنامه پنجم توسعه بودجه امسال را بسته است كه اميدواريم دولت نيز در اجراي اين برنامه موفق عمل كند.
وي با برشمردن برخي نقاط مثبت و حركت‌هاي سازنده دولت نهم خاطرنشان كرد: مجلس به كابينه‌اي راي خواهد داد كه حق مردم را در اولويت قرار داده و صلاح جامعه را به نفع فردي پايمال نكند.
اسدي در خصوص طرح مجلس در مورد انتخاب شهرداران نيز گفت: هفته جاري كه هفته كاري مجلس است در اين مورد بحث‌هاي كارشناسي انجام خواهد شد ولي به نظرم با اين طرح نمايندگان سرسختانه مخالفت كنند.
اسدي در پايان اظهار داشت: ما معتقديم شورا و شهرداران بايد در يك تعامل مثبت مشكلات را حل كنند و رفتارهاي سليقه‌اي و يا تاثيرگذار بيروني در اين جو دموكراسي اثري نداشته باشد.

+ نوشته شده در  جمعه دوم مرداد ۱۳۸۸ساعت 10:59  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

با تامين اعتبار لازم؛طرح استخدام معلمان حق‌التدريس تا آخر شهريور تصويب مي‌شود

 

با تامين اعتبار لازم؛
طرح استخدام معلمان حق‌التدريس تا آخر شهريور تصويب مي‌شود
 
 
 

 
 نماينده مردم مشكين‌شهر در مجلس گفت: با تامين اعتبار لازم، طرح استخدام معلمان حق‌التدريس تا آخر شهريور ماه در مجلس طرح و به تصويب خواهد رسيد.
 
 
يونس اسدي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبيل اظهار داشت: اين طرح را كه از بدو ورود به مجلس پيگير هستيم، بعد از مطرح شدن در كميسيون آموزش و تحقيقات براي تصويب به صحن علني مجلس آمد اما بدليل مشخص نبودن محل تامين منابع آن بار ديگر به كميسيون برگشت داده شد تا طرح با پختگي و در نظر گرفتن تمام جوانب امر به صحن مجلس برگردد.
وي گفت: در طرحي كه از سوي نمايندگان مجلس مطرح مي‌شود مطابق با اصل 75 قانون اساسي بايد منابع تامين اعتبار مورد نياز مشخص شود كه بر همين اساس طرح به مدت يك ماه به كميسيون ارجاع شد تا اين نقيصه برطرف شود و دوباره براي تصويب نهايي به صحن علني برگردد.
اسلامي خاطرنشان كرد: در كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اين ايراد نيز مورد بررسي و دقت نظر قرار گرفت و به تصويب رسيد كه اميدواريم بعد از راي اعتماد مجلس به وزراي جديد در اولين فرصت مطرح و با راي قاطع نمايندگان تصويب شود.
نماينده مردم مشكين‌شهر تصريح كرد: ما شرايط سخت و دشوار معيشتي و عدم برخورداري معلمان حق‌التدريس از حقوق، مزايا و حتي مشكلات بيمه‌اي آنها را درك مي‌كنيم و از وزير جديد دولت دهم خواهيم خواست به‌سرعت اين طرح را عملياتي كند.
وي گفت: اميدواريم با تصويب اين طرح امنيت شغلي معلمان حق‌التدريس كه در سخت‌ترين شرايط جغرافيايي و دورافتاده‌ترين نقاط كشور مشغول تدريس هستند، تامين شود.
اسلامي پيش‌بيني كرد اين طرح بدليل همراهي و خواست بسياري از نمايندگان با راي بالا به تصويب رسيده و از اول مهر ماه زمينه استخدام اين افراد فراهم شود.
+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام تیر ۱۳۸۸ساعت 19:11  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

نماينده مردم مشگين‌شهر در مجلس:مشايي شايستگي همراهي كابينه دهم را ندارد‌

 

نماينده مردم مشگين‌شهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: چهره‌اي كه تا ديروز با انواع سخنان تحريك‌آميز خود كشور را به تنش مي‌كشاند امروز شايستگي همراهي كابينه دهم را ندارد.

 


  یونس اسدی:مشايي شايستگي همراهي كابينه دهم را ندارد‌

 

يونس اسدي در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبيل اظهار داشت: ما عرصه مديريت را عرصه توانمندي‌ها مي‌دانيم و اجازه نمي‌دهيم هر كس با هر سليقه‌اي بر كرسي وزارت بنشيند بلكه به توانمندي‌ها و صلاحيت‌ها بيشتر نظر داريم.
وي با انتقاد از اين مسئله كه در كشور ما هيچ كس در پيشنهاد صدارت و وزارت «نه» نمي‌گويد، گفت: جاي تاسف است كه در كشور به هر كس پيشنهاد مسئوليت و مديريتي مي‌شود بدون توجه به توانمندي‌هاي خود به پذيرش آن گردن نهاده و هيچ وقت نيز از آن امتنا نمي‌كند.
وي خاطر‌نشان كرد: مجلس تلاش مي‌كند در قالب يك طرح، مشاغل را حرفه‌اي و بر اساس تخصص‌ها تقسيم‌بندي كند تا هر كس در حوزه تخصصي خود وارد صحنه خدمت‌گزاري شود تا نارسايي‌ها به حداقل برسد.
نماينده مردم مشگين‌شهر گفت: در راي اعتماد مجلس به وزرا از هفته آينده كمسيون‌ها، برنامه‌ها و ديدگاه‌هاي خود را بررسي مي‌كنند .
وي با انتقاد از انتخاب مشايي اضافه كرد: چهره‌اي كه تا ديروز با انواع سخنان تحريك‌آميز خود كشور را به تنش مي‌كشاند امروز شايستگي همراهي كابينه دهم را ندارد و بايد رئيس جمهور در انتخاب خود جداً تجديد نظر كند.
اسدي در مورد حادثه سقوط هواپيماي توپولف نيز گفت: بعد از پايان تعطيلات مرحله اول تابستاني مجلس، در كمسيون‌هاي تخصصي اين مسئله را بررسي مي‌كنيم.
وي علت بسياري از حوادث و سوانح هوايي در كشور را فرسودگي ناوگان حمل و نقل هوايي اعلام و خاطر‌نشان كرد: متاسفانه به دليل تحريم شركت‌هاي خارجي خريد هواپيماهاي دست دوم و سوم هميشه براي كشور حادثه‌ساز بوده است.
اسدي در بخش ديگري از سخنان خود زيرساخت اصلي جامعه را بحث فرهنگي اعلام كرد و افزود: اگر مي‌خواهيم در ساختار مديريتي و اداره كشور تحولي صورت گيرد نقش اصلي در اين ميان به عهده دست‌اندركاران مسائل فرهنگي است كه با يك جهش فرهنگي بتوانند اين كار را انجام دهند.
وي در مورد اولويت‌هاي دولت دهم نيز گفت: دولت با حل معضل اشتغال، مسكن و توسعه زيرساخت‌ها مي‌تواند ضمن كسب رضايت مردم، انقلابي ماندگار را در اين حوزه‌ها انجام دهد كه اميدواريم با انتخاب وزراي شايسته و كاردان اين امر صورت گيرد.
نماينده مردم مشگين‌شهر تصريح كرد: ركود بازار مسكن با حركت‌هاي زيربنايي و ساخت و سازهاي مسكن مهر رونق مي‌گيرد چرا كه فعال شدن اين بخش تجارت و اقتصاد ما را نيز پويا مي‌كند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم تیر ۱۳۸۸ساعت 23:23  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

مديرعامل خبرگزاري فارس :صدور احكام اخير توسط رئيس جمهور شتاب زده بوده است

ایران وجهان

 مديرعامل خبرگزاري فارس گفت:در صدور احكام اخير براي برخي معاونتهاي رئيس جمهوري كمي شتاب زده عمل شد و رئيس جمهور لااقل بايد تا تنفيذ حكم توسط مقام معظم رهبري صبر مي‌كرد.

 


 

مدیر عامل خبرگزاری فارس:صدور احكام اخير توسط رئيس جمهور شتاب زده بوده است

حميدرضا مقدم فر در گفت و گو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس با اشاره به انتصابهاي اخير رئيس جمهور كه در جلسه استاني هيات دولت در مشهد اعلام شد، تصريح كرد: رئيس جمهوري در صدور احكام معاونين جديد خود كمي تعجيل كرده است و بهتر بود كه صدور اين احكام پس از تنفيذ حكم رياست جمهوري توسط مقام معظم رهبري انجام مي شد.
وي همچنين با اشاره به حكم معاون اولي رحيم مشايي با تاكيد بر اينكه فضاي عمومي جامعه نسبت به صدور اين حكم منفي است، تاكيد كرد: فضاي عمومي كشور و نخبگان جامعه با توجه به برخي مواضع مشايي اين انتخاب را برنمي تابد.
وي همچنين توصيه كرد: قبل از اينكه رئيس جمهور بخواهد اين حكم را نقض كند، آقاي مشايي كه دلسوز رئيس جمهور، دولت و نظام است، با استعفاي خود از پست معاون اولي رئيس جمهوري اجازه ندهد بدخواهان نظام و دولت از اين مساله سوء استفاده كنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم تیر ۱۳۸۸ساعت 14:38  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

نماينده مشگين شهر: متاسفانه هيچ کس در پذيرش مسووليتها "نه" نمي گويد

 

نماينده مردم مشگين شهر در مجلس گفت: متاسفانه در کشور هيچ کس در پذيرش مسووليتهاي پيشنهادي "نه" نمي گويد و اين ايراد اصلي مديريت در ايران است.

 

 

 

نماينده مشگين شهر: متاسفانه هيچ کس در پذيرش مسووليتها "نه" نمي گويد

 

يونس اسدي روز يکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: استفاده از افراد غير متخصص در مشاغل حرفه اي و تخصصي همچنان ادامه دارد ولي با تمهيداتي که در پيش نويس قانون برنامه پنجم انديشيده شده ، از افراد توانمند و متخصص در هر رشته تخصصي و مديريتي استفاده خواهد شد.
وي با اشاره به سانحه سقوط هواپيماي توپولوف مسير تهران ـ ايروان و جان باختن دهها تن از هموطنان ايراني بيان کرد: در تاريخ ايران ديده نشده است که يک اتفاق به اين اندازه و حتي بزرگتر رخ بدهد مسوولي استعفا دهد.
وي در ادامه با انتقاد از طرح اعطاي اختيار انتخاب شهرداران به وزارت کشور اظهار داشت: اين طرح گام مثبتي نيست ولي شواهد و جو عمومي مجلس نشان مي دهد که به احتمال زياد راي مي آورد.
وي انتخاب شهرداران توسط وزارت کشور را گامي به عقب خواند و گفت: با اين وضع ، وجه مردمسالاري و انتخابات شورا به طور جدي لطمه مي بيند.
وي بروز برخي مشکلات و ناهماهنگي ها بين شهرداران و شوراها را موضوعي فرهنگي دانست و بيان کرد: به جاي رفع زمينه هاي مشکل و تنشهاي به وجود آمده ، درست نيست که از اساس شوراها را به نهادي فاقد اختيار تبديل کنيم .
اسدي در ادامه با اشاره به آغاز فعاليتها براي تدوين قانون برنامه پنجم توسعه گفت: نمايندگان مجلس در صدد هستند تا براي بالا بردن ضمانت اجراي قانون برنامه پنج ساله ، براي عدم اجراي مفاد اين قانون مجازاتهايي را تعيين و به تصويب برسانند.
نماينده مردم مشگين شهر و عضو کميسيون کشاورزي مجلس هشتم اجرا نشدن کامل قانون برنامه چهارم توسعه کشور را مهمترين نقطه ضعف دولت احمدي نژاد دانست.
وي با استقبال از ادغام برخي وزارتخانه ها و تجميع فعاليتهاي موازي در يک دستگاه گفت: بحث ادغام وزارتخانه هاي تعاون ، کار و امور اجتماعي ، بازرگاني و صنايع و معادن و تشکيل يک وزارتخانه به نام وزارت امور توليدي و خدماتي از موضوعات مهمي است که اگر به نتيجه برسد ، بسيار مثبت خواهد بود.
وي خواستار تجميع همه فعاليتهاي عمراني دستگاههاي دولتي در يک وزارتخانه تحت نام وزارت امور زيربنايي و عمراني اظهار اميدواري کرد که با کوچک شدن دولت و کاهش وزارتخانه ها ، دولت بتواند فعاليتهاي عمراني و اجرايي خود را در سطح کشور موثرتر از قبل انجام دهد

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم تیر ۱۳۸۸ساعت 0:39  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

نماينده مشكين‌شهر در مجلس:گمرك رضي تجارت در اردبيل را رونق مي‌بخشد

 

 نماينده مردم مشكين‌شهر در مجلس گفت: راه‌اندازي گمرك مرزي رضي، زمينه‌ خوبي را براي توسعه و رونق تجارت فراهم مي‌كند و در اين زمينه طرف خارجي نيز رغبت نشان داده است.

 

اعلام نارضایتی یونس اسدی از عملکرد استاندار اردبیل درتوزيع اعتبارات استاني

به گزارش خبرگزاري ما از اردبيل، يونس اسدي پيش از ظهر امروز در ديدار مردمي با اهالي رضي اظهار داشت: اين منطقه به دليل واقع شدن در مسير ترانزيتي اردبيل ـ گمرك بيله‌سوار از يك موقعيت خوبي برخوردار است و راه‌اندازي اين گمرك مرزي مي‌تواند علاوه بر گسترش مراودات تجاري زمينه اشغال و توسعه منطقه را فراهم كند.
وي محروميت شهرستان مشكين‌شهر را يادآور شد و افزود: وظيفه نماينده سياست‌گذاري، قانون‌گذاري و پيگيري مسئله است و اين وظيفه مديران و مسئولان استاني و شهرستاني است كه پيگير راه‌اندازي مجموعه‌هاي خوب توسعه‌اي باشند تا شهرستان مشكين‌شهر از تنگناها و برخي عقب‌افتادگي‌ها رهايي يافته و مسير خود را با شتاب توسعه‌ بيشتر ادامه دهد.
نماينده مردم مشكين‌شهر با انتقاد از استاندار اردبيل در لغو احداث 20 سد معيشتي در شهرستان مشكين‌شهر گفت: به دليل ظرفيت‌هاي خوب بخش كشاورزي و باغي، قرار بود 20 سد معيشتي در اين شهرستان احداث شود كه استاندار اردبيل با لغو آن تنها به احداث چند سد بسنده كرده و سهميه اين شهرستان را توزيع كرد كه به نظر مي‌رسد اين حركت مطلوب نبود.
اسدي در ادامه از توزيع اعتبارات استاني نيز گلايه كرد و افزود: متاسفانه در توزيع اعتبارات اولويت‌هايي نظير محروميت و قابليت‌هاي هر شهرستان كمرنگ ديده شده و با توجه به كاهش اعتبارات به نظر مي‌رسد شاهد ركود در اجراي برخي پروژه‌هاي شهرستاني باشيم.
نماينده مردم مشكين‌شهر ادامه داد: با وجود كلنگ‌زني كارخانه سيمان مشكين‌شهر عمليات اجرايي اين پروژه آغاز نشده است و پيمانكار نيز در اجراي اين پروژه با تعلل مواجه است ولي سعي كرديم با دعوت از سرمايه‌گذاران جديد دوباره اين پروژه را كلنگ‌‌زني كنيم تا به اجراي اين پروژه سرعت ببخشيم.
وي از پايان طرح مطالعاتي ساخت مجتمع قوتورسويي خبر داد و افزود: تبديل آبگرم‌هاي سنتي به مجتمع‌هاي مدرن اولويت كاري ما است كه با اين امر زمينه خوبي براي توسعه گردشگري و اشتغال فراهم خواهد شد.
اسدي با انتقاد از فعاليت ناقص مسئولان در ساخت مجتمع قينرجه مشكين‌شهر گفت: احداث مراكز اقامتي و پذيرايي و تله‌كابين جزو برنامه‌هاي اولويت‌داري است كه امسال پيگير آن هستيم كه اميدواريم به نتيجه نيز برسد.
وي در خصوص برداشت آب از قنات و چاه‌ها نيز اظهار داشت: در حالي كه در سال گذشته ميزان برداشت ما يك ميليون مترمكعب بود امسال با رايزني‌هاي به‌عمل آمده اين ميزان را به 3 ميليون مترمكعب رسانده‌ايم.


+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۸۸ساعت 22:51  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

شهردار مشكين‌شهر:امسال 31 پروژه عمران شهري در مشكين‌شهر اجرا مي‌شود

 

خبرگزاري فارس: شهردار مشكين‌شهر گفت: امسال در حوزه عمران شهري بيش از 31 پروژه با اعتبارات استاني تبصره 13 حوادث و منابع داخلي شهرداري اجرا و عملياتي مي‌شود.

 

شهردار مشكين‌شهر:امسال 31 پروژه عمران شهري در مشكين‌شهر اجرا مي‌شود

 


 

 گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، رحمت انوري پيش از ظهر امروز در نشست خبري با خبرنگاران اظهار داشت: در 9 ماه فعاليت مجموعه جديد شهرداري كارها را با يك انسجام و برنامه‌ريزي مناسب آغاز كرديم به طوري كه با تكميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام و ضروي تا هفته دولت مي‌كوشيم آنها را آماده افتتاح كنيم.
وي با بيان اينكه شهرداري مشكين‌شهر تا پايان سال 87، 4 ميليارد تومان اعتبار صرف اجراي پروژه‌هاي عمراني كرده و امسال نيز تكميل آن ادامه دارد گفت: احداث ميدان ميوه و تره‌بار در 13 هكتار زمين، اتمام ساختمان مركزي آتش‌نشاني، احداث اولين تقاطع غيرهمسطح در نقطه حادثه‌خير مشكين‌شهر با هدف رفع معضل ترافيك، ساماندهي معابر شهري، پياده‌روها و احداث پارك‌هاي مختلف از جمله برنامه‌هاي شهرداري مشكين‌شهر در سال جاري است.
انوري به اجراي پل روگذر هفت تير در مشكين‌شهر اشاره كرد و افزود: اين پروژه با 700 ميليون تومان اعتبار تا آخر شهريور ماه به بهره‌برداري خواهد رسيد كه با ره‌اندازي اين پروژه ضمن تسهيل در رفت و آمد مردم در كاستن از بار ترافيكي شهر نيز موفق خواهيم بود.
شهردار مشكين‌شهر به احداث پارك سبلان در 12 هكتار و با اعتبار 150 ميليون تومان اشاره كرد و گفت: در اين راستا پارك فرهنگيان و بحث توسعه فضاي سبز با اعتباري بالغ بر 600 ميليون تومان را شهرداري مشكين‌شهر در دستور كار خود قرار داده است.
وي از ساماندهي پل‌هاي قديمي شهر مشكين‌شهر با 90 درصد پيشرفت خبر داد و اظهار داشت: در حوزه فرهنگ نيز بعد از هفت سال تعطيلي سينماي آزادگان نسبت به بازگشايي آن با همكاري فرهنگ و ارشاد اسلامي مشكين‌شهر اقدام كرده‌ايم.
انوري ادامه داد: در جذب سرمايه‌گذاران بخش خصوصي، نظام پذيرش ارباب‌رجوع، توسعه زيرساخت‌هاي شهري، آسفالت و جدول‌گذاري معابر و خيابان‌ها تحول و تحرك خوبي را شاهد هستيم.
وي از افزايش 300 درصدي عوارض و رضايت‌مندي مردم در اين باب خبر داد و افزود: با همكاري فرمانداري در وصول عوارض و معوقات ادارات مختلف بيش از حد جلو رفته‌ايم و تلاش مي‌كنيم با جمع‌آوري مطالبات خود نسبت به پرداخت بدهي‌هاي شهرداري نيز اقدام كنيم.
انوري به طراحي و نصب تابلوهاي راهنمايي و رانندگي با 100 ميليون تومان اعتبار و نيز نصب تابلوهاي گردشگري در نقاط مختلف شهر اشاره كرد و اظهار داشت: در حوزه فناوري اطلاعات براي اطلاع‌رساني به موقع اطلاعات شهرداري وب‌سايت و اتوماسيون اداري را تكميل، تجهيز و راه‌اندازي كرديم.
وي به حساسيت كميسيون ماده پنج شهرداري اشاره كرد و گفت: تشكيل اين كميسيون زمينه رشد بيش از 40 درصدي وضعيت عمران شهري را رقم مي‌زند و اميدواريم شهرستان مشكين‌شهر با همت مردم و تلاش مسئولان و سرمايه‌گذاران به عنوان نگين شهرهاي استان به جايگاه مناسب خود دست يابد.
انوري در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص فعاليت‌هاي فرهنگي شهرداري مشكين‌شهر نيز گفت: براي اولين بار اقدام به برگزاري مسابقه پياده‌روي با جوايز مختلف، تجهيز سه پارك به ست ورزشي، تكميل پارك فرهنگيان و استاد شهريار، بازگشايي مجدد سينما آزادگان و نيز برخي طرح‌ها و مسابقات فرهنگي و هنري كرده‌ايم و در اين باب با يك برنامه مدون مي‌كوشيم فعاليت‌ها را به سمت رضايت‌مندي مردم به پيش ببريم.
شهردار مشكين‌شهر در خصوص اجرايي شدن 31 پروژه عمراني در اين شهرستان اظهار داشت: 19 پروژه از اين تعداد با استفاده از اعتبارات تبصره 13 و حوادث و 12 پروژه نيز از محل منابع داخلي شهرداري اجرا خواهد شد كه عمليات اجرايي 15 پروژه در حال نهايي شدن است و بقيه نيز تا پايان امسال اجرايي مي‌شود.
وي گفت: ضمن توجه به ساماندهي ساخت و سازها در حاشيه شهر و جذب اعتبارات مختلف براي شهرداري و نيز افزايش عوارض تا كنون هيچ مشكلي در پرداخت حقوق كاركنان خود نداشته‌ايم.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم تیر ۱۳۸۸ساعت 23:43  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

یونس اسدی :مجلس به وزار كارآمد،‌متخصص و باتجربه راي اعتماد مي دهد

 

نمايندگان مجلس با اشاره به رويكرد رئيس جمهور به تغييرات اساسي در كابينه دهم

 معتقد بودند مجلس به وزار كارآمد،‌متخصص و باتجربه راي اعتماد مي دهد.

 

 اسدي: مجلس در راي اعتماد به وزرا ، مصلحت گرا نخواهد بود

عضو كميسيون كشاورزي و منابع طبيعي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در راي اعتماد به وزرا مصلحت گرا نخواهد بود بلكه به وزرايي راي اعتماد خواهد داد كه شايستگي و توانمندي لازم در مسير پيشرفت و توسعه كشور برخوردار باشند.

يونس اسدي نماينده مشكين شهر افزود: مجلس شوراي اسلامي در راي اعتماد به كابينه دهم به وزرايي راي خواهد داد كه شايستگي و توانمندي و كارآمدي لازم را داشته باشد تا كشور هرچه بيشتر در مسير توسعه و پيشرفت جلو برود.

وي تصريح كرد: مجلس در اين دوره در راي اعتماد به وزرا مصلحت گرا نخواهد بلكه با بررسي تمام ويژگي وزراي معرفي شده راي اعتماد خواهد داد.

اسدي اذعان داشت: قطعا رايزني دولت با نمايندگان مجلس شوراي در معرفي وزرا آغاز شده و معرفي وزرا از اين روند باعث هرچه كارآمدي و توانمندي وزرا و انتخاب وزيري با راي اعتماد بالا مي شود.

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم تیر ۱۳۸۸ساعت 23:45  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

یونس اسدی:افزايش نرخ بيکاري در مشگين شهر نگران کننده است

تکمیلی/
 
مشگين شهر ، اردبيل - نماينده مردم مشگين شهر در مجلس شوراي اسلامي افزايش
 
 نرخ بيکاري در اين شهرستان را نگران کننده دانست.

 

 یونس اسدی:افزايش نرخ بيکاري در مشگين شهر نگران کننده است
 
 
 
 
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، يونس اسدي عصر امروز در بازديد از چند طرح كارآفريني و اشتغالزايي در مشكين‌شهر افزود: در بين بيكاران تعداد بيكاران فارغ‌التحصيل دانشگاهي بيشتر است و اين امر براي شهرستان مشگين‌شهر با داشتن ظرفيت‌هاي مناسب كشاورزي و گردشگري بسيار نامناسب و چهره بدي دارد.
وي در ادامه اظهار داشت: حل معضل بيكاري تنها در حيطه و مسئوليت دولتمردان نيست بلكه اين وظيفه خانواده‌ها و ديگر نهادهاي غيردولتي است كه بتوانند زمينه‌هاي اشتغال را در بخش‌هاي غيردولتي و خصوصي فراهم كنند.
اسدي با بيان اينكه پايين آمدن نرخ بيكاري منوط به بالا رفتن ميزان سرمايه‌گذاري است تصريح كرد: در هر منطقه‌اي كه سرمايه‌گذار وارد شود در آن نبايد از بيكاري سراغ گرفت و در اين باب دغدغه‌اي داشت.
وي با اشاره به مشكلات برخي واحدهاي توليدي و صنعتي در رفع نيازهاي اوليه خود خاطر نشان كرد: اميدواريم بانك‌ها با پرداخت وامهاي سرمايه در گردش بخش صنعت و توليد را از بحران فعلي نجات دهند تا زمينه‌هاي اشتغال بهتر و كاهش بيكاري فراهم شود.
نماينده مردم مشگين‌شهر در مجلس به سياست نادرست مسئولان بانكي و اداره كار در حوزه اشتغال و كارآفريني اشاره كرد و اظهار داشت: دولت دهم بايد با يك سياست درست و منطقي اشتغال را به روند شايسته برگرداند و اجازه ندهد بيكاران در‌ گير و دار مسايل اداري و دريافت تسهيلات بيشتر از اين گرفتار شوند.
وي حل معضل بيكاري را نيازمند يك فرهنگ‌سازي مناسب در حوزه كار و توليد اعلام كرد و گفت: نبايد كار در محيط‌هاي متفاوت را كسر شأن براي خود بدانيم بلكه اگر هدف ما تامين نيازهاي مادي و معيشتي باشد تن به كارهاي خوب و سازنده مي‌دهيم و از ورود به آن هراسي نخواهيم داشت.
اسدي با انتقاد از برخي تعطيلي‌ها در مورد طرح بنگاه‌هاي زودبازده و كارآفرين افزود: اعمال اين سياست به يك برنامه‌ريزي درازمدت نيازمند است كه متاسفانه در كشورمان دورنمايي از آن را نمي‌بينيم.
وي در پايان سخنان خود به زمينه‌هاي مستعد مشگين‌شهر در حوزه كشاورزي اشاره كرد و خاطر نشان كرد: با گسترش باغات، مجتمع‌هاي شيلات و گياهان دارويي مي‌توانيم زمينه خوبي را براي اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهي فراهم كنيم.
 
+ نوشته شده در  شنبه بیستم تیر ۱۳۸۸ساعت 14:52  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

خسارت دوباره سيل به باغات و تاسيسات شهري ‌مشكين‌شهر‌

 

به دنبال بارش شديد باران در شهرستان مشكين‌شهر بسياري از مزارع، باغات و جاليزارهاي اين شهرستان خسارت ديدند.

 

یونس اسدی خواستار پرداخت بلاعوض و نيز تسهيلات بانكي كم‌بهره دولت به آسیب دیدگان سیل شد.

 

 

 گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در اين سيلاب كه بعد از ظهر چهارشنبه رخ داد علاوه بر وارد آمدن خساراتي به تاسيسات شهري و جاري شدن آب در معابر و خيابان‌ها خسارات عمده‌اي به باغات ميوه، ‌مزارع در حال برداشت و جاليزارهاي حاشيه رودخانه دره‌رود وارد شد.
در جريان جاري شدن اين سيل براي دومين روز متوالي معاون بهبود توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي به صورت سرزده از مناطق سيل‌زده بازديد كرد و با اظهار تاسف اظهار داشت: در جريان جاري شدن سيل در روزهاي اخير بسياري از مزارع كشاورزان و باغات خسارت ديدند كه اميدواريم با كمك مسئولان استاني و همراهي وزارت جهاد كشاورزي نسبت به تامين خسارات اقدام شود.
محمدرضا جهانسوز خاطر نشان كرد: قرار است براي باغداران و صاحبان مزارع بذر و نهال رايگان توزيع شود تا قسمتي از خسارات وارده به آنها جبران و تامين شود.
وي تصريح كرد: اصلي‌ترين تهديد در حوزه كشاورزي در كنار برخي آفات و بيماري‌ها حوادث قهري و غيرطبيعي است كه امسال نيز ميلياردها تومان در سطح كشور اين حوادث خسارات بر جا گذاشته شده است.
جهانسوز از توسعه صندوق بيمه محصولات كشاورزي خبر داد و گفت: وزارت جهاد كشاورزي با تعامل و همكاري نزديك تلاش مي‌كند ضمن افزايش سهم اعتباري دولت، بسياري از زارعان و باغداران را بيمه كرده تا زمينه تامين خسارات آنها از طريق اين صندوق فراهم شود.
در جريان اين بازديد نماينده مردم مشكين‌شهر در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به حوادث چهار ماهه گذشته امسال در مشكين‌شهر و وارد آمدن ميلياردها ريال خسارات به كشاورزان و زارعان خاطر نشان كرد: اميدواريم مسئولان استاني نسبت به برآورد خسارات اين حوادث اقدام سريعي را انجام داده و از طريق پرداخت بلاعوض و نيز تسهيلات بانكي كم‌بهره حداقل كمك را به آسيب‌ديدگان بكنند.
عضو كميسيون كشاورزي مجلس اظهار داشت: در اين كمسيون در تلاش هستيم ضمن بالا بردن اعتبار صندوق بيمه محصولات كشاورزي كارايي و عملكرد آن را در فرايند پرداخت خسارات وارده به بخش كشاورزي بهبود بخشيم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم تیر ۱۳۸۸ساعت 11:20  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

يک محوطه باستاني در مشگين شهر کشف شد

 

مشگين شهر ، اردبيل - در ادامه طرح بررسي و شناسايي مناطق باستاني استان  اردبيل کارشناسان باستان شناسي مشگين شهر موفق به کشف محوطه جديد باستاني در اين شهر شدند.
  

يک محوطه باستاني در مشگين شهر کشف شد

 

اين محوطه باستاني با وسعت دو هکتار در نزديکي روستاي مشيران از توابع بخش مرادلو و در حاشيه رودخانه دره رود مشگين شهر واقع شده است.
محوطه شامل بيش از يکصد تخته سنک مزين به نقوش صخره اي بوده که با بررسي و مطالعه هر يک از آنها زواياي پنهاني از نحوه زندگي و استقرار بشر در اين منطقه از کشور نمايان خواهد شد.
يکي از کارشناسان باستان شناسي مشگين شهر گفت: نقوش خمره اي يا همان سنگ نگاره ها کهن ترين آثار هنري بر جاي مانده از بشر هستند که قدمت برخي از آنها به 40 هزار سال قبل برمي گردد.
سياوش عبداللهي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين نقوش بستر بوجود آمدن حروف ، خطوط زبان و نحوه تبادل پيام بشر بوده است.
وي گفت: در بيشتر اين سنگ نگاره ها اشکال بزکوهي و انسان در حال شکار مشاهده مي شود که بيانگر اهميت اين حيوان در اساطير باستان است.
وي افزود: بررسي هاي باستان شناسي نشان مي دهد که بز در برخي از ادوار نماد آباداني ، فراواني و شور و نشاط بوده است.
وي گفت: تاکنون مطالعات نقوش خمره اي در 23 کشور جهان و در چند نقطه از کشور ايران انجام شده و اين آثار در نوع خود از اهميت فوق العاده اي برخوردار است.
قرار است تعدادي از سنگ نگاره ها براي بازديد عموم به موزه باستان شناسي مشگين شهر منتقل شود.
شهرستان مشگين شهر با 159 هزار نفر جمعيت در شمال غرب اردبيل داراي آثار تاريخي متعدد از جمله قلعه قهقهه ، کاروانسراي قانلي بولاغ ، مقبره سيدسليمان فخرآباد ، کهنه قلعه ، چند حمام قديمي و آبهاي گرم معدني شابيل و قينرجه است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم تیر ۱۳۸۸ساعت 10:58  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

تصادف رانندگي در جاده مشگين شهر سه کشته برجاي گذاشت

اخبار مشکین شهر

اردبيل - مشکین شهر- بر اثر حادثه رانندگي در جاده مشگين شهر به مغان سه نفر کشته و چهار نفر مجروح شدند

تصادف رانندگي در جاده مشگين شهر سه کشته برجاي گذاشت

 

 گزارش خبرنگار ايرنا ، در جريان اين حادثه رانندگي که عصر سه شنبه در کيلومتر 75 جاده مشگين شهر به مغان و بر اثر برخورد يک دستگاه سواري سمند با خودرو وانت نيسان رخ داد ، سه نفر از سرنشينان خودرو سمند درجا جان باخته و چهار نفر از سر نشينان هر دو خودرو به شدت مجروح و به بيمارستان انتقال يافتند.
پليس راه استان اردبيل علت وقوع اين حادثه رانندگي را بي احتياطي راننده خودرو نيسان اعلام کرد.
محور ارتباطي اردبيل ، مشگين شهر به پارس آباد مغان به طول 200 کيلومتر يکي از جاده هاي پر تردد استان اردبيل بشمار مي رود.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم تیر ۱۳۸۸ساعت 10:53  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

اطلاعیه

اطلاعیه/تکرار

 

با عرض سلام خدمت بازدید کنندگان محترم

 

 

 

بنا به نظر شخص مهندس اسدی و به خاطر پر بار کردن سایت  از این به یعد در این سایت علاوه بر اطلاع رسانی از عملکرد یونس اسدی در مجلس شورای اسلامی اقدام به انتشار خبر های مهم از گوشه کنار ایران و شهرستان مشکین شهر خواهیم کرد امید داریم شما نیز با نقطه نظرات خود ما را در پیشبرد اهدافمان یاری نمائید./خبر های این بخش در قسمت ،آرشیو موضوعی/خبرهای مهم گوشه کنار ایران

                                             با تشکر: مدیریت سایت

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم تیر ۱۳۸۸ساعت 1:53  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

خبر تاخیری " برکناری سفیر ایران در باکو در پی سوال یونس اسدی از وزیر امور خارجه

خبر تاخیری "

 

برکناری سفیر ایران در باکو در پی سوال یونس اسدی از وزیر امور خارجه

 

در پی سوال یونس اسدی نماینده مشکین شهر از وزیر امور خارجه در مورد تاخیر در پیگیری بحث گمرگ مرزی ارشق در مشکین شهر  ، دکتر حمیدی زارعی سفیر ایران در باکو برکنار و شخص دیگری به جای ایشان انتصاب شدند.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم تیر ۱۳۸۸ساعت 1:32  توسط دفتر ارتباط مردمی   | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر